כור עשויה להיכנס למו"מ עם ויגודמן וביגר לרכישת האופציות במכתשים

כור חתמה על הסכם הלוואה עם בנק סיני לפיו תקבל 960 מיליון דולר ל-7 שנים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת כור חתמה על הסכם ההלוואה עם הבנק הסיני Export & Import Bank Of China שלפיו תקבל כור הלוואה של 960 מיליון דולר ל-7 שנים. הבנק הסיני הנפיק לכור מכתב אשראי בגובה סכום ההלוואה שישמש כבטוחה להעמדת ההלוואה. מכתב האשראי גובה בידי בנק HSBC.

ההלוואה תהיה ללא זכות חזרה לכור ותובטח ב-40% ממניותיה של מכתשים אגן שיישארו בידיה של כור. ההלוואה תישא ריבית שלא תעלה על ליבור לשישה חודשים + 4.5% בשנה.

בעקבות החתימה תכנס מכתשים אגן ב-7 באוגוסט את בעלי מניותיה לאישור המיזוג שלה לתוך חברת כמצ'יינה.

דו"ח העסקה שמכתשים פירסמה לקראת אסיפת בעלי המניות, מגלה כי כור מתכננת להעלות לאישור הדירקטוריון הצעה לרכוש אופציות שהוקצו לנושאי משרה במכתשים, כולל 6.5 מיליון אופציות (1.4% מהחברה בדילול מלא) שהוקצו ל-11 נושאי משרה בכירים במאי 2010 במחיר מימוש של 20.2 שקל למניה, בכפוף להתאמות בגין חלוקת דיווידנד; 3.6 מיליון אופציות שהוקצו לארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן, באוגוסט 2009 שמחיר המימוש המשוקלל שלהן הוא 24.8 שקל למניה, בכפוף להתאמות בגין חלוקת דיווידנד (0.8% מהחברה בדילול מלא); הקצאה של 800 אלף אופציות במחיר מימוש של 31.1 שקל למניה במאי 2008; והקצאת 900 אלף אופציות בינואר 2008 ליו"ר ולמנכ"ל לשעבר, אברהם ביגר, במחיר מימוש של 34.4 שקל למניה.

כור התחיייבה שכל האופציות שקיימות בחברה יבוטלו במועד סגירת העסקה. האופציות הונפקו לפי תוכנית שכוללת מנגנון של האצת תקופת ההבשלה (Vesting) ומכירה כפויה של מניות המימוש במקרה של מיזוג. לפיכך יש בכוונתה של הנהלת כור להעלות הצעה לרכישת האופציות או לתשלום פיצוי בגין ביטולן בכפוף להתקיימות התנאים למימוש העסקה. האצת ההבשלה של האופציות צפויה להביא להקדמת רישום הוצאה לא מהותית בדו"חות הכספיים ברבעון שבו תושלם העסקה.

עוד עולה מכתב הזימון לאסיפה, כי מכתשים עדיין לא קיבלה את אישור רשות ההגבלים העסקיים האירופית למיזוג בינה לכמצ'יינה.

רואה החשבון אורי כהן ממשרד סוארי ושות' מסביר כיצד השתנתה לפתע שווי ההטבה שגלומה בהלוואה ללא זכות חזרה ללווה שקיבלה כור מהבנק הסיני. רו"ח כהן העריך את שווי ההטבה ב-183-210 מיליון דולר ב-9 בינואר 2011, אלא שאחרי 11 יום בלבד תיקן את הערכתו וקבע כי שווי ההטבה הוא 160-185 מיליון דולר.

כהן מסביר כי באומדן הראשוני טופל המודל הבינומי ששימש להערכת האופציה כמודל סימטרי, כלומר ההנחה היתה שהריבית על ההלוואה משולמת מדי שנה. ואולם בירור נוסף שערך העלה כי הריבית אינה משולמת מדי שנה, אלא נצברת ב-4 השנים הראשונות ומצטרפת לקרן ההלוואה באופן שמשנה את מחיר המימוש של האופציה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker