ההסתבכות של מתחם שרונה בת"א: מנכ"ל נוסף עוזב - הרביעי בתוך שלוש שנים

המנכ"ל הפורש, גיל גזית, היה אמון מאז מינויו ב-2017 על תוכנית ההבראה למתחם, שסובל מירידה בשיעור התפוסה, נטישה של שוכרים וירידה בהכנסות ■ לפני כשנה אמר ל-TheMarker: "נהפוך המתחם למרכז של תרבות, פנאי ובילוי; שכרנו חברה שתבצע עבודת מחקר מקיפה - 'שרונה לאן?'"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מתחם שרונה בתל אביבצילום: אייל טואג

על רקע הביצועים החלשים, גיל גזית, מנכ"ל מתחם הקניות שרונה בתל אביב, החליט לפרוש מתפקידו. גזית, מנכ"ל קניון הזהב לשעבר, הוא המנכ"ל הרביעי של מתחם שרונה בשלוש השנים האחרונות. גזית היה אמון מאז מינויו ב-2017 על תוכנית ההבראה למתחם, שסובל מירידה בשיעור התפוסה, נטישה של שוכרים וירידה בהכנסות.

לפני כשנה התייחס גזית לשינויים המתוכננים במתחם: "אנחנו מתכוונים להפוך את המקום למרכז של תרבות, פנאי ובילוי. שכרנו חברה שתבצע עבודת מחקר מקיפה - 'שרונה לאן?'. היא בחנה את השינויים שהסביבה עוברת, הקניונים והבניינים שנבנים וייבנו. הגענו להבנה ששרונה צריך להיות מרכז הבילוי והפנאי של כל תל אביב רבתי.

"אין לנו את האופי של מרכז קניות או קניון. החזון הוא להוציא את רוב הריטייל, ולהכניס במקום זאת מסעדות, בארים וגני משחקים. חלק מהעסקים כבר יצאו, מחלק אחר כבר ביקשנו לצאת. במקביל, אנחנו מנסים להכניס מסעדות אחרות, פאסט-פוד. המתחם יתאים גם לחבר'ה בראשון לציון, וגם לחבר'ה בתל אביב", אמר גזית ל-TheMarker.

מתחם שרונה, שהוקם על חורבות המושבה הטמפלרית, כולל 33 בתים לשימור בני 3-2 קומות המשמשים למסחר. המתחם מוחזק על ידי חברת גני שרונה (אמטא), שבה שותפות קרן הנדל"ן ריט 1 (50%), מידאס השקעות (33%), חברה ציבורית שאחראית על הניהול השוטף של הפרויקט, מתי דב, מנכ"ל קרן הריט מגוריט (8.5%), ואנשי הפרסום ראובן אדלר ואייל חומסקי (8.5%).

מאז פתיחתו לפני כארבע שנים, סבל מתחם שרונה מבעיות רבות - שכללו ירידה מתמשכת בשיעור בתפוסה, קיטון בדמי השכירות ונטישת השוכרים, שהביאו להפחתה בשוויו. הרבעון הראשון של 2018 היה רבעון חלש נוסף, בלחץ התחרות עם מרכזי הקניות והבילוי השכנים - קניון עזריאלי המצליח וקניון TLV שנפתח לפני כשנה.

בעקבות הביצועים החלשים וצורכי נזילות, מידאס מכרה ביולי האחרון 18% מהזכויות בגני שרונה לקרן ריט 1 בתמורה ל-18 מיליון שקל (מידאס ירדה לאחזקה של 33%). העסקה נעשתה בהתאם לשווי גני שרונה בספרים - 226 מיליון שקל, כולל חוב. בין הצדדים נקבע מנגנון לעדכון התמורה בעוד כחמש שנים, בהתאם לתוצאות המתחם כפי שיהיו באותו מועד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker