כיפופי ידיים מאחורי הקלעים הובילו לחברת דירקטוריון חדשה בקמהדע

בחברה החליטו למנות כחברת דירקטוריון את רו"ח אפרת מקוב - בלחץ הקרן האקטיביסטית ברוש, שכבר הצליחה להכניס לדירקטוריון שלושה מועמדים מטעמה ■ כעת מבקשת החברה את אישור אסיפת בעלי המניות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מתחת לרדאר, עם תמיכת המוסדיים וללא מאבקים בתקשורת, הצליחה הקרן האקטיביסטית ברוש שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש (מקימי בית ההשקעות אקסלנס) להשפיע שוב על הרכב דירקטוריון חברת קמהדע , המפתחת ומייצרת תרופות מצילות חיים על בסיס פלזמה אנושית.

ב-7 בנובמבר פירסמה קמהדע, המנוהלת על ידי עמיר לונדון, זימון לאסיפת בעלי מניות, שמטרתו לאשר את הרכב הדירקטוריון החדש. במקומם של שני דירקטורים שיעזבו את תפקידם בחברה - גוון מלינקוף ואברהם הברון - החליטו בחברה למנות כחברת דירקטוריון חדשה את רו"ח אפרת מקוב. כמו כן, ביקשה החברה לאשר מחדש את מינויים של אברהם ברגר, ליאון רקנאטי, שמואל (מילקי) רובינשטיין, ד"ר מיכאל ברלוביץ, אסף פרומרמן, יצחק קרינסקי, ודוד צור.

אין זו הפעם הראשונה שבה ברוש, המנוהלת על ידי אמיר אפרתי, משפיעה על הרכב דירקטוריון קמהדע. לפני כשנה, הקרן הכניסה לדירקטוריון שלושה מועמדים מטעמה - את השותף בקרן פרומרמן, את מנכ"ל תרו ישראל לשעבר רובינשטיין, ואת קרינסקי, לשעבר מנהל הפיתוח העסקי של טבע ומנכ"ל טבע יפן.

מאז כניסתה, חיזקה ברוש את אחזקותיה בקרן, כך שכיום היא מחזיקה ב-7.68% מהמניות בחברה בשווי 61 מיליון שקל, כ-2% פחות מליאון רקנאטי המחזיק 9.98%. תומכים בקרן ברוש הם הגופים המוסדיים, ובעיקר בית ההשקעות מיטב דש, שדרך קופות הגמל וקרנות הנאמנות הגיע כבר לאחזקה של 8.25% מהמניות. פוליסות הביטוח המשתתפות ברווחים של הפניקס מחזיקות ב-7% נוספים.    

לקמהדע יש כיום שתי תרופות עם אישור FDA שנמכרות בשוק: תרופת גלסיה (Glassia) לטיפול במחלת הריאות נפחת תורשתית (אמפיזמה), שקמהדע מוכרת לחברת Shire, וזו מפיצה אותה בצפון אמריקה; ו-KEDRAB - נוגדן לכלבת שניתן לאחר חשיפה למחלה, שאושר לשיווק על-ידי ה-FDA באוגוסט 2017. שווי החברה בבורסה הוא 797.7 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker