רכישת השליטה בהנסון ע"י אלקטרה ב-400 מיליון שקל - נדחית

לפני אלקטרה, ניהלה משאב מקבוצת אי.די.בי של דנקנר מו"מ מתקדם אך נאלצה לסגת מהעסקה בעקבות התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים דאז רונית קן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת הבנייה הנסון ישראל, שבשליטת התאגיד הגרמני היידלברג צמנט, בידי חברת אלקטרה בע"מ שבשליטת אלקו החזקות של משפחת זלקינד לפי שווי של כ-400-450 מיליון שקל (לא כולל מזומנים של למעלה מ-200 מיליון שקל שבקופת הנסון) נדחית בחודש-חודשיים.

זאת לאחר שאלקטרה בע"מ, המנוהלת ע"י איתמר דויטשר, עדיין לא השלימה את כל הליך הדיו-דיליג'נס (בדיקת הנאותות) בכדי להחליט האם הרכישה מתאימה לה במסגרת התנאים שסוכמו בין הצדדים לפני כמה חודשים.

אלקטרה בע"מ נסחרת במדד ת"א 100 לפי שווי של כ-1.3 מיליארד שקל ועוסקת בייצור והתקנת מערכות מיזוג אויר מרכזי, מעליות, מוצרי תשתית חשמליים וכן פועלת בתחום הנדל"ן.

לפני שאלקטרה בע"מ נכנסה למגעים, ניהלה חברת משאב (המחזיקה בחברת המלט נשר) מכלל תעשיות שבקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר ומשפחות מנור ולבנת, משא ומתן מתקדם ואף סיכמה לפני כשנתיים על רכישת הנסון תמורת 450 מיליון שקל.

ואולם היא נאלצה לסגת מן העסקה בעקבות התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים דאז רונית קן ואף שילמה להיידלברג קנס של כ-16 מיליון שקל בעקבות ביטול העסקה. גם קבוצת הנדל"ן והתשתיות אשטרום ניהלה משא ומתן לרכישת הנסון אך המגעים לא הבשילו לכדי עסקה מחייבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker