מניבים: גידול של כ-50% בהכנסות התפעוליות; שווי הנכסים עלה לכ-760 מיליון שקל

קרן הריט ממשיכה לצמוח ■ הרווח התזרימי הנקי הריאלי ברבעון השלישי הסתכם ב-6.2 מיליון שקל, גידול של כ-61% לעומת הרבעון המקביל אשתקד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג
ערן אזרן

קרן הריט מניבים ממשיכה לצמוח, עם המשך הגידול במצבת נכסיה. הכנסות הקרן מדמי שכירות וניהול הסתכמו ברבעון השלישי בכ-12 מיליון שקל - גידול של כ-45%, לעומת הרבעון השלישי ב-2017. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכמו ב-34.4 מיליון שקל - גידול של כ-67% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) הסתכמו ברבעון השלישי ב-9.8 מיליון שקל, גידול של כ-48% לעומת 6.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם ב-28.7 מיליון שקל, גידול של כ-69% לעומת 16.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התזרימי הנקי (FFO) הריאלי ברבעון השלישי היה 6.2 מיליון שקל - גידול של כ-61% בהשוואה ל-3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO הריאלי בתשעת החודשים הראשונים של 2018 טיפס ל-18.3 מיליון שקל, גידול של כ-71% בהשוואה ל-10.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בכ-1.4 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 5.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ברווח נבע בעיקר מהוצאות חד-פעמיות (בעיקר מס רכישה) בגין רכישת שתי הקומות במגדל משה אביב, וכן מגידול בהוצאות המימון - בעיקר כתוצאה מעליית המדד ברבעון האחרון בשיעור של 0.2% (מול ירידה בשיעור של 0.5% ברבעון המקביל אשתקד). הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2018 היה כ-2.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-0.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

סך שווי נכסי הנדל"ן שבהם מחזיקה הקרן מסתכם בכ-609 מיליון שקל, לא כולל 50% ממתחם לוגיסטי באזור התעשייה רמלה אותו רכשה הקרן בחודש אוקטובר 2018. הקרן חילקה דיווידנד בגובה 8 מיליון שקל, בהתאם להחלטתה לחלק דיבידנד פעמיים בשנה.

עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "מניבים ממשיכה להגדיל את שווי נכסיה, ומתחילת השנה רכשנו נכסים מניבים בסך כ-300 מיליון שקל. המתחם הלוגיסטי רמלה-נשרים, שהשלמת רכישת מחצית ממנו תבוצע עד לסוף השנה, באמצעות ההון שגייסנו לאחרונה, וכספי האג"ח שנגייס בתקופה הקרובה, הינו שלב משמעותי באסטרטגיית החברה.

"לאחר רכישה זו, שווי נכסי הקרן צפוי להיות כ-760 מיליון שקל, שמחציתו בתחום הלוגיסטיקה והתעשייה. כמו כן, במהלך הרבעון חתמנו על התקשרות עתידית לרכישת מגדל המשרדים בכפר סבא, בסמוך לצומת רעננה, בשיתוף עם מיטב דש, ועסקה זו צפויה להגדיל את שווי נכסי הקרן בצורה משמעותית, עם השלמת הקמת הבניין במהלך 2021".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker