בנק ירושלים נגד דיסקונט: יגיש הצעת רכישה משופרת על דקסיה

למרות שנראה כי העסקה של רכישת דקסיה על ידי דיסקונט גמורה, מסתבר שבנק ירושלים עדיין לא אמר את המילה האחרונה ■ על פי ההערכות, הנהלת בנק ירושלים צפוי להגיש הצעה חדשה מחר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של קבוצת דקסיה בבריסל
מיכאל רוכוורגר

האם בנק ירושלים יצליח לחטוף לבנק דיסקונט את עסקת רכישת שליטה בבנק דקסיה ישראל, העוסק במתן אשראי לרשויות מוניציפליות. בנק ירושלים המנוהל ע"י גיל טופז ונמצא בשליטת משפחת שובל, צפוי להגיש מחר הצעה חדשה שתהיה בנויה ברובה על מרכיב מזומן.

זאת להבדיל מההצעה הקודמת של הבנק שדיברה על מרכיב מזומן ועל הקצאת מניות לבעלי מניות דקסיה בבנק הממוזג דקסיה- ירושלים. ההצעה הקודמת נדחתה בידי דירקטוריון דקסיה בראשות לבנה שיפמן. שם העדיפו את ההצעה של דיסקונט שהציע לרכוש את דקסיה תמורת 670 מיליון שקל במזומן- מחיר הגבוה בכ-10% מהונה העצמי של דקסיה. התוכניות של דיסקונט מדברות על מיזוגה של דקסיה לתוך מרכנתיל דיסקונט. בדקסיה העדיפו את ההצעה של דיסקונט כיוון שהוא בנק גדול בהרבה מירושלים וכן מכיוון שההצעה של דיסקונט הנה במזומן.

דיסקונט ודקסיה אמורים לחתום על הסכם סופי של העסקה עד 22 בנובמבר 2018 ובבנק ירושלים ששכר לצורך ההתמודדות את עוה"ד פיני רובין, מודעים לכך ולכן עמלו בתקופה האחרונה על גיבוש הצעה חדשה. כעת דירקטוריון דקסיה שהפך השנה לבנק ללא גרעין שליטה, יצטרך להכריע באיזו הצעה לבחור. גם אם יבחר בסופו של דבר לחתום על הסכם מחייב עם דיסקונט אין הדבר אומר שהעסקה תושלם מכיוון שהדבר מותנה באישור של הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker