הרווח הנקי במליסרון ירד ב-34%

הרווח התפעולי התזרימי בניכוי השפעות חד פעמיות עלה בכ-12.8%, והחברה תחלק דיבידנד של 60 מיליון שקל ■ תשעת החודשים הראשונים ב-2018 הסתכמו ברווח נקי של כ-447 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קניון רמת אביב של מליסרון
קניון רמת אביב של מליסרוןצילום: ניר כפרי

מליסרון תחלק דיבידנד של 60 מיליון שקל. כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה, שהחברה פירסמה הבוקר (ד').

הרווח הנקי ברבעון השלישי 2018 הסתכם בכ-115 מיליון שקל (מהם כ-105 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח נקי של כ-180 מיליון שקל (מהם כ-170 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 34%. הירידה ברווח נובעת מכך שאשתקד כללה החברה בתוצאותיה הכנסה גבוהה יותר בגין עליית ערך נדל"ן להשקעה.

סך ה-NOI (הכנסות תפעוליות שנתיות נטו) גדל ברבעון השלישי בכ-2.8% לכ-294 מיליון שקל, לעומת כ-286 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד פעמיות) של הקבוצה עלה ברבעון השלישי בכ-12.8% לכ-176 מיליון שקל, בהשוואה לכ-156 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

צמיחה זו הושגה בעיקרה על ידי הגדלת ה-NOI בסך כ-7 מיליון שקל (למרות מימושו של נכס במהלך הרבעון הראשון, שהניב כ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל), מקיטון בהוצאות הריבית הריאלית בסך של כ-10 מיליון שקל, ומקיטון בהוצאות המיסים השוטפים (בנטרול השפעת המדד) של כ-5 מיליון שקל.

ה-NOI המיוחס לבעלי המניות בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2018 עלה בכ-2.2% לכ-820 מיליון שקל, בהשוואה לכ-802 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ב-NOI הושג באמצעות אכלוס ותחילת הנבה של נכסים שבנייתם הושלמה - מגדל בית עופר רעננה, מגדל משרדים בעופר הקניון הגדול פ"ת ובניין A בפארק עופר פתח תקווה שלב ב', ומגידול ב-NOI מנכסים זהים. זאת למרות ירידה של כ-7 מיליון שקל בגין נכסים שמומשו. סך ה-NOI  בתשעת החודשים של 2018 עלה בכ-2.2% לכ-881 מיליון שקל, בהשוואה לכ-862 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ה-FFO המייצג של הקבוצה עלה בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2018 בכ-10.4% לכ-521 מיליון שקל, בהשוואה לכ-472 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים לשנת 2018 עם רווח נקי של כ-447 מיליון שקל (מהם כ-416 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח נקי של כ-565 מיליון שקל (מהם כ-513 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) בתקופה המקבילה אשתקד.

יצוין כי חל קיטון בסעיף ההכנסות מעליית ערך שווי נדל"ן להשקעה בסך של כ-160 מיליון שקל, בעיקר היות ובתקופה המקבילה אשתקד בוצעה הפחתת שיעורי היוון לתזרימי המזומנים הצפויים בחלק מצומצם מהנכסים ונזקף שווי לנוכח קבלת היתר בנייה לתוספת שטחים בקניון רמת אביב.

שווי הנדל"ן להשקעה, נכון לסוף ספטמבר, הסתכם ב-16.9 מיליארד שקל, גידול של כ-160 מיליון שקל מתחילת השנה. הגידול נובע בעיקר מעליית שווי שנוצרה בעת עדכון שמאי חיצוני לנכסי החברה והתקדמות בקצב ההשקעות בפרויקטים שנמצאים בשלבי הקמה, בקיזוז גריעת נכס שמומש במרץ השנה בסך של 159 מיליון שקל. שיעור המינוף על נכסי החברה (LTV), נכון לסוף ספטמבר עומד על 53.2%.

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון אמר: "אנו גאים להציג ביצועים חזקים ועלייה בפרמטרים התפעוליים, הן ברבעון והן בתשעת החודשים הראשונים של השנה, לצד שמירה על רמת פדיונות גבוהה ויציבה ושיעורי תפוסה גבוהים של כ-99% במרכזים המסחריים וכ- 95% במשרדים". לדבריו, "ביצועים אלה מאפשרים לנו להמשיך להרחיב ולפתח את הייזום והבנייה של בנייני המשרדים בפארקי ההיי-טק בפתח תקווה וביקנעם, לצד פיתוח נכסים חדשים שיבשילו בשנים הקרובות".

עוד מסר כי בתקופת הדו"ח, המשיכה החברה להציג ירידה במינוף לשיעור של כ-53.2%, לצד הקטנת עומסי פירעון החוב לשנת 2020, וזאת כחלק מהמהלך הנמשך של חיזוק חוסנה הפיננסי של הקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker