מכירת המניות הושלמה: שמיר אופטיקה נמחקה מהמסחר בבורסה

העברת מניות החברה לאסילור הצרפתית אושרה הבוקר על ידי רשות ההגבלים האמריקאית

אורן פרוינד

בהמשך להסכם שנחתם באוקטובר 2010, הודיעה הבוקר חברת שמיר אופטיקה, יצרנית עדשות המגע מקבוץ שמיר, כי הושלמה עסקת מכירת המניות לאסילור הצרפתית. לפי עקרונות העסקה, אסילור תחזיק ב-50% ממניות החברה שהיו מוחזקות עד כה בידי הציבור (37%) ובידי קיבוץ שמיר (13%). בעקבות העסקה יחזיק כל אחד מהצדדים מחצית ממניות שמיר אופטיקה, והחברה תימחק מהמסחר בנאסד"ק ומהבורסה לניירות ערך בת"א. המחיר המוצע עבור העסקה הינו 14.5 דולר ארה"ב למניה - והסכום הכולל עומד על 130 מיליון דולר.

שמיר אופטיקהצילום: ארצי דרור

שמיר אופטיקה דיווחה על העסקה המתוכננת עוד באוקטובר 2010, אך נדרשה לאישור מבית המשפט המחוזי בנצרת. האישור התקבל לפני כשבועיים וגובה כעת באישור ה-FTC (רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית), שהתקבל הבוקר הזה.

שמיר אופטיקה, החברה הקיבוצית הראשונה שהונפקה בנאסד"ק, היא ספקית של מוצרים מתקדמים וטכנולוגיה לתעשיית עדשות הראיה. "המהלך החדש יאפשר לשמיר אופטיקה להגביר את הפיתוח של מוצרים חדשים ולחזק את מעמדה בשוק, בכך שתסתייע ביכולות הפיתוח והמחקר של אסילור - ובעיקר בתחום הציפויים ורשת ההפצה העולמית שלה", כך מסר היום עמוס נצר, מנכ"ל שמיר אופטיקה. "העסקה תאפשר שיתוף פעולה בין הצדדים ותעניק לשמיר אופטיקה משאבים נוספים על מנת להשקיע בפיתוח".

אסילור נסחרת בבורסת פאריז לפי שווי של 11.6 מיליארד דולר, ומעסיקה כ-34.8 אלף עובדים. החברה עוסקת בייצור מוצרי אופטיקה לראייה, ומשווקת מגוון רחב של עדשות לשיפור ולשימור הראיה בכל העולם.

"יוזמה משותפת זו מייצגת תוספת אסטרטגית לעסקיה של אסילור, ותחזק את פלח השוק האמצעי עם מוצרים נוספים בעלי איכות מעולה", אמר בעקבות העסקה הוברט סאנירס, מנכ"ל אסילור. "הודות לרשת השיווק הקיימת, המומחיות והאפשרות לחסכון בהוצאות, תאפשר לנו השותפות להגדיל את נתח השוק העולמי עם מוצרים ושירותים חדשניים ולהרחיב את ההיצע לאופטומטריסטים מסביב לעולם. שמיר אופטיקה תמשיך לייצר ולקדם את מוצריה ושירותיה כישות עסקית נפרדת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker