ההמלצה על אודיוקודס עולה ל"תשואת יתר": נסחרת בדיסקאונט של 25%

סקירה לבית ההשקעות אופנהיימר: "המניה נסחרת בימים אלו במכפיל הקרוב לתחתית ההיסטורית"

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

מניית אודיוקודס, ספקית פתרונות ה-VoIP הישראלית, ירדה בכ-17% מתחילת השנה. עם זאת, בבית ההשקעות אופנהיימר רואים בכך לא סימן רע אלא הזדמנות קנייה. האנליסטים אמיר ארגמן ואביבית מנה-קליל העלו היום את ההמלצה למניית החברה ל"תשואת יתר" עם מחיר יעד הגבוה ב-25% ממחירה הנוכחי בבורסה (4.79 דולרים). "החברה הפגינה 8 רבעונים רצופים של צמיחה ואנו מעריכים כי מגמה זו תימשך", נכתב בסקירה על המניה.

להערת האנליסטים, הירידה החדה במחיר המניה בחודשים האחרונים הביאה אותה לתמחור אטרקטיבי במיוחד. "היא נסחרת במכפיל של 10.4 לרווחים הצפויים בשנת 2011 ובמכפיל 8.7 לרווחים הצפויים בשנת 2012", הוסבר. "מבט ארוך שנים על רמות המכפילים בהם נסחרה המניה מראה כי היא נסחרת בימים אלו במכפיל הקרוב לתחתית ההיסטורית. בפעמיים הקודמות בהן נסחרה במכפיל כה נמוך, עשתה מנייתה תשואת יתר על השוק".

שבתאי אדלרסברג צילום: גיא רייביץ

בנוסף למחירה האטרקטיבי של המניה, באופנהיימר צופים כי החברה תיהנה ממספר גורמים שיאיצו את צמיחתה בשנים 2011 ו-2012. האחד - שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט, במסגרתו תספק אודיוקודס יישומים ופתרונות תוכנה למערכת ה-Lync שמכירותיה צפויים לגדול ב-30%; השני - שיתוף הפעולה עם אלקטל-לוסנט, שיתרום למכירות באופן מהותי החל משנת 2012; והשלישי - תחום הפעילות המסורתית של החברה - שוק ה-Gateways - שימשיך להציג צמיחה על חשבון מתחרות גדולות הנוטשות את התחום.

לאור הערכות אלו, האנליסטים באופנהיימר העלו את תחזיות המכירה והרווח לשנתיים הבאות. צפי המכירות ל-2011 עודכן ל-173 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 171.5 מיליון; תחזית הרווח למניה שודרגה ל-46 סנט לעומת תחזית קודמת לרווח של 45 סנט למניה; גם תחזית המכירות לשנת 2010 עודכנה ל-196.6 מיליון דולר במקום 187.8 מיליון, עם רווח של 55 סנט למניה.

אודיוקודס, שבראשה עומד שבתאי אדלרסברג (יו"ר, נשיא ומנכ"ל החברה), עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים להעברת קול ונתונים ברשתות תקשורת. החברה ניצלה את המשבר של שנת 2008-2009 על מנת למצב את עצמה בעמדה חזקה ויציבה יותר. בין השאר היא השיקה מוצרים חדשים, חתמה על הסכמים אסטרטגיים והקטינה את ההוצאות באופן משמעותי.

הדבר בא לידי ביטוי בדו"חותיה של החברה ברבעון הראשון של 2011, בהם נרשם רווח תפעולי (GAAP) של 3.1 מיליון דולר (גידול של כ-70% לעומת השנה הקודמת) ורווח נקי של 3 מיליון דולר (לעומת רווח נקי של 1.7 מיליון דולר אשתקד). החברה, שהונפקה בתל אביב ובנסדא"ק, נסחרת כיום לפי שווי השוק של כ-700 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker