חוזה נוסף לריט טכנולוגיות: תספק למוסד פיננסי מערכות תקשורת ביותר ממיליון דולר

לפני כשבועיים זינקה המניה ביותר מ-200% בוול סטריט לאחר שחתמה על הסכם עם חברה בת של סמסונג

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חוזה נוסף לריט טכנולוגיות: חברת ההיי-טק הישראלית, המספקת פתרונות לניהול תשתיות תקשורת, תספק למוסד פיננסי גלובלי מערכות תקשורת (PatchView) בהיקף של יותר ממיליון דולר. חוזה זה מצטרף להסכם אסטרטגי שחתמה החברה עם סמסונג פייבר אופטיקס (חברה בת של סמסונג) לפני כשבועיים, במסגרתו תשווק סמסונג את אותן המערכות שמיוצרות על ידי ריט.

ריט טכנולוגיות, אחת מהחברות הישראליות הקטנות יותר הנסחרות בנאסד"ק, מספקת פתרונות לניהול תשתיות תקשורת עבור ארגונים וספקי שירותי תקשורת ברחבי העולם. לפני כשבועיים, זינקה מניית החברה ביותר מ-200% בערב אחד לאחר שדיווחה על ההסכם עם סמסונג.

פתרונותיה של החברה מאפשר לארגונים לבקר את הנתונים בחוות השרתים שלהם, חדרי התקשורת ומתקנים מרוחקים בזמן אמת. בין לקוחותיה נמנים גופי ממשל, מוסדות פיננסיים, שדות תעופה, מוסדות רפואיים, חוות שרתים וספקי שירותי תקשורת מובילים. החברה, שיושבת ברמת החי"ל בתל אביב, מעסיקה כ-70 עובדים.

ריט ציינה היום בהודעתה כי המוסד הפיננסי עמו נחתם החוזה הינו בין לקוחותיה הגדולים, וההזמנות החדשות מיועדות להרחבת יישום מערכותיה אצלו. "אנו גאים בקשר שבנינו עם לקוח יוקרתי זה, שהפך לאחד הראשונים בתעשייה לאמץ את הטכנולוגיה שלנו ככלי אסטרטגי לניהול תשתיות תקשורת", אמר מנכ"ל ריט, ערן אייזיק.

על ריט עברו בשנים האחרונות זמנים לא קלים. החברה, שמכירותיה מבוססות בין השאר על נכסי נדל"ן למוסדות, היתה בין הראשונות שנפגעו מהמשבר העולמי. ההאטה החדה בבניית מבנים, הפילה את מספר העסקות שביצעה החברה ואת הכנסותיה. ריט אף קיבלה בעבר מכתב מבורסת הנאסד"ק כי היא עלולה להימחק מהמסחר, מאחר שהיא לא עומדת באחד מכללי הבורסה, לפיהן המחיר המינימלי למניה צריך להיות גבוה מדולר.

מצבה הקשה של ריט באותם השנים הביא את האחים זיסאפל, שהיו ממייסדיה ובעלי השליטה בה, למכור את אחזקותיהם בהדרגה עד לשנת 2009. מי שרכשה את מניותיהם היתה סטינס קומן הרוסית, שמינתה באוגוסט האחרון את המנכ"ל ערן אייזיק. מאז הרכישה הצליחה מניית החברה להתאושש, כך שבדצמבר כבר הגיעה לשער של 11 דולר.

עם זאת, גם את 2010 סיימה ריט בהפסד תפעולי של 3.4 מיליון דולר, בהמשך להפסד של 6.4 מיליון דולר בשנה שלפני (GAAP). בקופת החברה נותרו אז 4.4 מיליון דולר בלבד. מצבה זה הביא שוב את המשקיעים לברוח מהמניה, כך שמאז דצמבר שווייה נחתך ב-75% (משער של 12 דולרים ל-3 דולרים בלבד). החוזה החדש שנחתם עתה עשוי להשיב את ריט למסלול התאוששות, ולשפר בצורה דרמטית את מאזניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker