פסגות רוכש סוכנות ביטוח שישית בתוך פחות משנתיים וחצי

בית ההשקעות רוכש 50% מסוכנות היימן לפי שווי של 40-50 מיליון שקל. זו הסוכנות הגדולה ביותר שרכש פסגות עד כה

נועם בר
שתפו בפייסבוק

בית ההשקעות פסגות ממשיך לבסס לעצמו תשתית להתרחבות בתחום הפנסיה והביטוח. אתמול הודיע פסגות על רכישת 50% מסוכנות הביטוח היימן ואופציה להגדלת האחזקות בעתיד ל-100%. העסקה התבצעה לפי שווי של 50-40 מיליון שקל לחברה. כשחלק מהכסף הושקע בסוכנות והשאר הועבר להיימן.

בשנתיים וחצי האחרונות רכש פסגות אחזקות בשורה ארוכה של סוכנויות הסדרים וביטוח. כעת, מגיע מספר הרכישות לשש. עד עתה נרכשו בשלב הראשון רק כ-25% מכל סוכנות לצד אופציה להגדלת האחזקות בהדרגה עד היקף של 100%. בפסגות מציינים כי סוכנות היימן היא סוכנות הביטוח הגדולה שרכשו עד עתה.

סוכנות היימן שייכת לחיים היימן והוקמה ב-1998. הסוכנות נחשבת למנהלת ההסדרים הפנסיוניים הגדולה ביותר באזור חיפה והצפון והיא פעילה בכל תחומי הביטוח - חיים ואלמנטרי - אך בולטת בעיקר בתחום החיסכון הפנסיוני. סוכנות היימן היא פרטית ותוצאותיה העסקיות לא ידועות, אך בשוק מעריכים כי היקף המכירות החדשות שלה ביותר מ-50 מיליון שקל בשנה.

בית ההשקעות פסגות סימן לא מכבר את שוק הביטוח והפנסיה כאזור הצמיחה העתידי שלו ומלבד רכישת הסוכנויות הוא ביצע בשנים האחרונות צעדים נוספים בנושא. בתחילת 2010 רכש פסגות את קרן הפנסיה הוותיקה ה.ע.ל תמורת 107 מיליון שקל. בסוף 2008 רכש פסגות כ-20% מקרן הפנסיה מגן הזהב שבבעלות קבוצת איילון - לצד אופציה להגדלת האחזקות עד כ-50%. הקרן הפסידה לאחרונה להראל בהתמודדות על ניהול כספי הפנסיה של משרתי הקבע ופסגות צפויה שלא לממש את האופציה ולפרק את השותפות בקרן.

בתחילת 2011 פתח פסגות קרן פנסיה משלו ושלל הסוכנויות שרכש החלו לשווק אותה בשוק. עד כה גויסו אליה מיליוני שקלים בודדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker