רשות ני"ע מטרפדת את מכירת עטיה גרופ ליצחק גווילי עד להגשת הדו"חות

ליאור זנו

>> עטיה גרופ, שבשליטת שלום עטיה (36%), הודיעה בתחילת השבוע כי רשות ניירות ערך אינה מתירה לה לקיים אסיפת בעלי מניות כדי לאשר את עסקת מכירתה כשלד בורסאי ליצחק גווילי. זאת עד להגשת הדו"חות המתוקנים לרבעון הראשון השנה. עוד דרשה הרשות מבעלי השליטה בחברה, האחים שלום ויוסף עטיה, להצהיר רשמית כי לא קיבלו כל תמורה או הטבה נסתרת מגווילי תמורת חתימת ההסכם.

מדובר למעשה בפעם השנייה שבה מסייעת הרשות לבעלי מניות המיעוט של עטיה, המנסים להילחם במיזוג המסתמן, בטענה כי הוא מקפח אותם ומבוצע לפי שווי נמוך משוויה של החברה. עטיה מנסה כבר זמן רב להימכר כשלד בורסאי. בשנה האחרונה נכשלו שתי עסקות מיזוג מתוכננות, וכעת מתנגדים בעלי מניות המיעוט למכירת 90% ממנה לרו"ח יצחק גווילי, שמעוניין להכניס לתוכה פעילות חיפושי גז ונפט תמורת 5 מיליון שקל.

בעלי המניות המחזיקים ב-7% מהחברה, בהובלת חברת פרופיוז'ן השקעות של רן מור, דורשים מבית המשפט לאשרה אך ורק באמצעות רוב מיוחד וכעסקת בעלי עניין. במכתב שנשלח מטעמם ביום רביעי בשבוע שעבר בידי עורכי הדין עפר פירט, אודי האקר, אלי שמעון ולירון ליברמן ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני, הוסיפו בעלי המניות ודרשו כי החברה תחשוף את העובדה כי פרופיוז'ן עצמה הגישה הצעה לרכישת השלד, הגבוהה ב-20% (מיליון שקל) מהצעת גווילי ונדחתה. פורפיוז'ן אף הציעה לטפל במכירת הנכס בקרואטיה ללא תשלום ולחלק את התמורה לבעלי המניות.

בעקבות המכתב פירסמה עטיה ביום חמישי בשבוע שעבר למשקיעי הבורסה כי דחתה את הצעת פורפיוז'ן משתי סיבות עיקריות. הראשונה היא כי גווילי יוכל להגיש תביעה בסכום המוערך על ידיה ב-1.6 מיליון שקל בשל הפרת ההסכם. השנייה קשורה ליוסי לוי, מנכ"ל שותפות חיפושי הנפט שמן של ג'קי בן זקן וחיים לייבוביץ', לשעבר מנכ"ל ישראמקו.

גווילי העניק ללוי אופציות ל-50% מהחברה. לפי עטיה, "יוסי לוי הבהיר בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים כי לא יהיה מעוניין לרכוש את המניות מהמציעה, אם תחליף את רו"ח גווילי כניצע בהקצאה הפרטית", וכי לוי הוא "מרכיב עיקרי וחשוב בעסקה".

בקופתה של עטיה נמצאים 850 אלף שקל במזומן, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2011. הונה העצמי, לפי הדו"חות האחרונים, מסתכם ב-2.2 מיליון שקל.

עם זאת, בדו"חותיה מציינים רואי החשבון של החברה כי חוות הדעת על הדו"חות היא שלילית, וכי הם אינם עומדים בתקנים החשבונאים מכל בחינה מהותית. עוד כתבו רואי החשבון, כי בדו"חות "לא נכללו כל התאמות לגבי ערכי הנכסים וההתחייבויות, וכן סיווגם - שייתכן ויהיו דרושות אם החברה לא תוכל להמשיך לפעול כעסק חי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker