ערן מיטל צפוי להחליף את מיקי נפתלי כיו"ר DGRE

בלעדי מנכ"ל דלק נדל"ן יחליף את נפתלי, שסיים באחרונה את תפקידו כמנכ"ל ויו"ר אלעד גרופ. נדחתה השלמת העסקה למכירת חלקה של דלק נדל"ן במרכז המסחרי ביתן אהרון לכרמית ורוני אלרואי

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> זמן קצר לאחר שסיים את תפקידו כמנכ"ל ונשיא אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של יצחק תשובה בצפון אמריקה, צפוי מיקי נפתלי לסיים ביום שישי את תפקידו כיו"ר הדירקטוריון של דלק גלובל ריאל אסטייטס (DGRE). מדובר בחברה הבת הפרטית של דלק נדל"ן, שאף היא בשליטת תשובה.

DGRE פועלת בשוק נדל"ן מניב במערב אירופה וקנדה. נפתלי מונה לתפקיד באפריל 2010 והתבקש בידי תשובה לסייע בטיפול בנכסי החברה. במקומו צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר DGRE, ערן מיטל, המנכ"ל הנוכחי של דלק נדל"ן.

בתוך כך צפויה דלק נדל"ן להאריך מעבר ל-30 ביוני את המועד האחרון להשלמת העסקה למכירת אחזקתה (50%) במרכז המסחרי ביתן במושב ביתן אהרון (הממוקם על כביש החוף בסמוך למושב) לכרמית אלרואי (בתו הבכורה של הבעלים תשובה ואשתו של רוני אלרואי, הבעלים של קבוצת קמן והיו"ר החדש של דלק נדל"ן) תמורת כ-38 מיליון שקל.

הסיבה לאי-השלמת העסקה נעוצה בכך שרוני וכרמית אלרואי לא הצליחו בשלב זה להגיע להסכמות עם חברות הביטוח והבנקים לגבי קבלת הלוואה (בהיקף של כ-30 מיליון שקל) לצורך מימון העסקה. זאת בעיקר בשל ההתנגדות של המושב ביתן אהרון, המחזיק ב-50% הנוספים מהנכס, לשעבד את חלקה של דלק נדל"ן לטובת קבלת המימון.

כעת ינסו בדלק נדל"ן להגיע להסכמות עם המושב (ייתכן באמצעות מתן פיצוי כלשהו) לפני שיוותרו על העסקה עם משפחת אלרואי, שכן המחיר שהוצע לחברה הוא מחיר כמעט מקסימאלי שניתן לקבל בעבור הנכס בשוק. במצבה הנוכחי של דלק נדל"ן, הנלחמת על חייה כדי לעמוד בהתחייבויות של מיליארדי שקלים לבעלי האג"ח והבנקים - כל שקל חשוב.

במרכז המסחרי ביתן פועלות כ-20 חנויות, מסעדות ונותני שירותים, ובהם סופר-פארם, סטימצקי ומקדונלדס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker