חצי שנה לאחר הגיוס ממיילן: מאפי פארמה גייסה 10 מיליון דולר מ-Zheijang הסינית

הגיוס בוצע לפי שווי של 240 מיליון דולר, שישה חודשים לאחר שחברת מיילן השקיעה 40 מיליון דולר במאפי לפי שווי דומה ■ מאפי מפתחת גרסה גנרית משופרת לקופקסון בשחרור מושהה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזרק מוכן להזרקה

חברת מאפי פארמה, המפתחת תרופות המבוססות על מנגנון של שחרור מושהה של החומר הפעיל, השלימה גיוס של 10 מיליון דולר מחברת התרופות הסינית Zheijang Jingxin. הגיוס, שבוצע לפי שווי חברה של 240 מיליון דולר לפני הגיוס, הוא ההשקעה השנייה של החברה הסינית במאפי פארמה, לאחר השקעה ראשונית של 10 מיליון דולר ב-2016. הגיוס בוצע שישה חודשים לאחר שחברת מיילן השקיעה במאפי פארמה 40 מיליון דולר תמורת מזומן ומניות בחלקים שווים לפי שווי חברה זהה.

מאפי הוקמה על ידי אהוד מרום, לשעבר בכיר בחברות טבע , מכתשים וגמידה סל. החברה מתמחה בפיתוח תרופות בטכנולוגיות דיפוט (Depot), המשלבת פולימרים מתכלים, שמאפשרים שליטה מדויקת על משך וקצב שחרור התרופות בצורות המתן השונות. הטכנולוגיה משפרת תרופות גנריות קיימות, ומאריכה את חייהן של תרופות רבות שעומדות לאבד את הגנת הפטנט. הקטנת המינונים הנדרשים לצורך השגת אפקט קליני נתון מקטינה את תופעות הלוואי של התרופות ומשפרת את היענות החולים.

המוצר המוביל של החברה, GA Depot, הוא גרסה גנרית, שניתנת בזריקה אחת לחודש, לתרופת הקופקסון של טבע, המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה. טכנולוגיית השחרור המושהה של מאפי מבטיחה שחרור שווה על פני 30 הימים שבין זריקה אחת לשנייה. קופקסון ניתנת כיום בזריקה תת-עורית במינון של 20 מ"ג אחת ליום, או במינון של 40 מ"ג שלוש פעמים בשבוע.

אהוד מרום, יו"ר ומנכ"ל החברה, אמר כי ההשקעה של החברה הסינית משולבת בהסכם פיתוח ומסחור שיקנה ל-Zheijang את הזכות לפתח לרשום את התרופה ולשווק אותה בשוק הסיני. במקביל, מאפי פארמה תפתח עבורה מוצר בלעדי נוסף לשוק הסיני ותוסיף להחזיק בזכויות הקניין הרוחני ואת זכויות השיווק לשוק העולמי למוצר זה.

מרום אמר כי החברה נערכת לניסוי קליני בשלב השלישי ב-GA Depot - הגרסה הגנרית שניתנת בזריקה אחת לחודש לתרופת הקופקסון של טבע, וציין שהחברה הציגה תוצאות טובות משל הקופקסון בניסוי הקליני בשלב השני. לדבריו, החברה מתכננת לשווק החל בסוף 2019 או תחילת 2020 גרסה גנרית של קופקסון.

הבעלות במאפי פארמה נחלקת בין ג'נרלי האיטלקית ואהוד מרום (31% לכל אחד), ,(11%) Zheijang, חברת מיילן (10% ), קרן שביט (9% ) וקרן amoon של מריוס נכט, יו"ר חברת צ'ק פוינט, שמחזיקה ב-7% ממניותיה של מאפי פארמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker