רדהיל חתמה עם יצרן אמריקאי על הסכם לייצור ואספקת גלולת ה-RHB-106

רדהיל השלימה ניסוי קליני בשלב מתקדם; היצרן האמריקאי יספק את הכמויות הנדרשות לביצוע ניסוי קליני בצפון אמריקה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

רדהיל חתמה עם יצרן תרופות אמריקאי על הסכם לייצור ואספקת גלולת ה-RHB 106. התרופה מיועדת לריקון מערכת העיכול, כהכנה לבדיקות חודרניות כגון קולונוסקפיה וניתוחים.

על פי ההסכם היצרן ייצר בארה"ב את התרופה ויספק לחברה כמויות הנדרשות לביצוע הניסוי הקליני בצפון אמריקה, על פי מפרט העונה להגדרות הרגולטוריות של ה-FDA. שווי החוזה, על פי הערכות בשוק, מאות אלפי דולרים.

עד כה, רדהיל השלימה ניסוי קליני שלב a2, וניסוי שלב 2/3 צפוי להתחיל במחצית הראשונה של 2012. מטרתו יהיה לבדוק את יעילות והבטיחות המוצר באנשים העומדים לפני בדיקות חודרניות. החברה לא מסרה בהודעתה כמה אנשים ישתתפו בניסוי, אך לרוב משתתפים בניסוי מעין זה בין חמישים לכמה מאות אנשים

ניסוי שלב 2 אורך בין שנה וחצי לשנתיים וחצי ועלותו כ-2 מיליון דולר. פחות מ-50% מהחברות עוברות את שלב 2. מנכ"ל החברה, דרור בן אשר, טוען כי החברה לא תיאלץ לעבור את שלב 3.

לדברי בן אשר  "היתרון התחרותי במוצר הינו בכך שכיום לפני הפרוצדורות החודרניות הנבדק סובל מהטעם של הנוזלים אותם הוא לוקח, כמו גם תופעות לוואי. .

עוד ציין בן אשר כי "ב-2008 ה-FDA הוציא אזהרות על מוצרים מתחרים לגלולה עקב רעילות אשר בעקבות כך יצאו משיווק". אשר העריך את שווי השוק העתידי למוצר ב-490 מיליון דולר וציין כי רק בארה"ב מתבצעות כ-14 מיליון פרוצדורות גאסטרואנטרולוגיות בשנה במחיר של כ-35 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker