פרסום ראשון

בעקבות ביקושי יתר - דויטשה בנק מימש האופציה והפיץ 5% ממניות סלקום

תמורת המניות קיבלה דסק"ש, החברה האם של סלקום, חצי מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

דיסקונט השקעות, אחת מזרועות האחזקה של קבוצת אי.די.בי מכרה 5% ממניות סלקום תמורת חצי מיליארד שקל. המכירה התבצעה במחיר של 92 שקל למניה - מעט נמוך מהמחיר בו נסחרת כעת שעומד על 92.8 שקל, ובהשוואה למחיר של 96 שקל בתחילת יום המסחר - נמוך ב-4.1%.

דויטשה בנק, הפיץ בתחילה נתח מניות של 3.3% תמורת 300 מיליון שקל שהעביר לדסק"ש. לאחר מכן, בעקבות ביקושי יתר שנרשמו בהפצה, מימש אופציה שניתנה לו בעסקה, והפיץ 1.7 מיליון מניות נוספות תמורת 156 מיליון שקל.

בסך הכל דיסקונט השקעות צפויה לרשום רווח של 456 מיליון שקל כתוצאה ממכירת המניות. עם זאת, ההון העצמי של דסק"ש יגדל בכ-250 מיליון שקל (כ-167 מיליון שקל מהנתח הראשון וכ-87 מיליון שקל מהנתח השני). החברה מציינת כי "חישוב השפעת העסקה על ההון העצמי מבוסס על ההון העצמי של סלקום לסוף מארס 2011, תוך התחשבות בדיבידנד שעליו הכריזה סלקום בחודש מאי 2011, וכפוף לשינויים אחרים בהון העצמי של סלקום מתאריך 31 במרס 2011 ועד היום".

הבוקר דיווחה דיסקונט השקעות, החברה האם של סלקום (52%), כי בכוונתה למכור עד 5% ממניות חברת התקשורת. המכירה התבצעה כעת על מנת שתירשם בספרי הרבעון השני. בעקבות המכירה, דסק"ש ירדה לאחזקה של 46.7% בחברת התקשורת (לפי זכויות ההצבעה).

בנוסף דיווחה הבוקר דסק"ש כי בכוונתה להפסיק לכלול את תוצאותיה בדו"חותיה החשבונאיים. נמסר מהחברה כי לאחר המכירה היא צפויה לפנות לרשות ני"ע בבקשה לבדוק "השפעת שינויים תקנוניים", על האפשרות שלא לכלול את תוצאותיה של חברת התקשורת.

בהתאם לחוקי החשבונאות, באם סלקום תפסיק להיכלל במסגרת הדו"חות, דסק"ש צפויה לבצע הכרה חד פעמית ברווח. הרווח מבוסס על הפער בין השווי ההוגן של השקעת דסק"ש בסלקום לבין הסכום בו תהיה רשומה השקעה זו בספרי דסק"ש (במועד הביצוע). בהתאם לשווי המניות כיום, דסק"ש צפויה לרשות רווח של 3 מיליארד שקל כתוצאה מהשינוי החשבונאי.

מתחילת השנה, ירדה מניית סלקום כ-14%, עם זאת ירידה זו נמוכה בהשוואה לחברות אחרות בקבוצת אי.די.בי שמחקו עשרות אחוזים מערכן: כך למשל, מניית אי.די.בי אחזקות מחקה 47% משווייה; דיסקונט השקעות איבדה 33%; כור צנחה ב- 30%; כלל ביטוח ירדה ב-27%; נכסים ובנין - 25.5%; גולף - 20%, כלל תעשיות - 15.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker