מניית קסניה מזנקת בעקבות השקעה של 20 מיליון דולר בחברה מוחזקת

במסגרת הסכם ההשקעה, ענקית הציוד האופטי אולימפוס קיבלה זכויות שיווק בלעדיות של המוצר שפיתחה מדי-טייט במספר מדינות בעולם, לצד אופציה לרכוש את הבעלות המלאה במדי-טייט ■ מניית קסניה קופצת ב-29%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעל השליטה בקסניה, וינסנט צ'נגוויז
בעל השליטה בקסניה, וינסנט צ'נגוויזצילום: BLOOMBERG NEWS

חברת מדי-טייט (Medi-tate), שמוחזקת על ידי קסניה ונצ'ר קפיטל בשיעור של 17.6%, חתמה על הסכם השקעה עם חברת אולימפוס (Olympus), אחת מחברות הגדולות בעולם בתחום הציוד האופטי. לפי ההסכם, אולימפוס תשקיע בחברה 20 מיליון דולר.

כחלק מהסכם ההשקעה, קיבלה אולימפוס זכויות שיווק בלעדיות של המוצר שפיתחה מדי-טייט בכמה מדינות בעולם. אולימפוס קיבלה גם אופציה לרכוש את הבעלות המלאה במדי-טייט. מניית קסניה מגיבה לדיווח בעלייה של 29% לשווי חברה של 59 מיליון שקל. בעקבות ההשקעה, תרד אחזקתה של קסניה במדי-טייט, והיא תרשום רווח הון של 5 מיליון שקל.

קסניה, שמוחזקת עלידי חברת סנטורוס (54% ) שבבעלות המלאה של איש העסקים וינסנט צ'נגוויז, מציינת שאם אולימפוס תממש את האופציה שקיבלה לרכוש את הבעלות המלאה במדי-טייט, היא תרשום רווח הון של 90 מיליון שקל. יזם מדי-טייט הוא עדו קילמניק, מהנדס מכונות אשר בתפקידיו הקודמים היה סמנכ"ל פיתוח בחברת ביי-פס.

שוק הגדל בקצב של 12% בשנה

מדי-טייט מפתחת מוצרים לטיפול במחלות של השופכה והערמונית. מוצר הדגל שלה, TIND, נועד לטיפול בחולים הסובלים מערמונית שפירה מוגדלת. TIND הוא התקן זמני זעיר-פולשני, המיועד לחולים בעלי אורח חיים פעיל שעבורם טיפול תרופתי כרוך בתופעות לוואי או אינו יעיל, ואינם מעוניינים בטיפול הכירורגי הקונבנציונלי - הכרוך בהרדמה ממושכת, באשפוז של ימים ובנשיאת קטטר.

ההתקן מרחיק את רקמת הערמונית מצינור השופכה, ובכך מאפשר הקלה בתסמינים וזרימת שתן משופרת. יתרה מזאת, ההתקן מותאם באופן מיטבי למבנה האנטומי באזור הערמונית באופן הנמנע מפגיעה בצינורות הזרע ובתפקוד המיני, פגיעה שכיחה לאחר הטיפולים הכירורגיים הקונבנציונליים.

ההתקן החדשני מושתל תחת אלחוש מקומי דרך השופכה, בהליך זעיר פולשני קצר שאורך 10-5 דקות, ואז מושאר בגופו של החולה למשך כמה ימים, שבסופם מוצא ההתקן במרפאה תחת אלחוש מקומי בתוך מספר דקות.

מדיטייט מצטטת הערכות, שלפיהן 115 מיליון גברים מעל לגיל 50 סובלים מגידול שפיר של הערמונית, ומטופלים בתרופות או בניתוח. סך עלות כל הטיפולים בארה"ב בבעיית הערמונית מגיע לכדי 10 מיליארד דולר בשנה, מתוך זה כ-2 מיליארד דולר בניתוח מסוג TURP, שהוא הנפוץ ביותר. בנוסף לניתוח קיימות שיטות אחרות לטיפול בערמונית, ובהן RF, Microwave thermotherapy ולייזר. לצד הטיפולים הפולשניים קיימות תרופות, בעיקר מסוג Alfa blockers, המשמשות לטיפול בבעיה.

על פי הערכות שבידי מדי-טייט, השוק לטיפול בבעיית הערמונית השפירה המוגדלת גדל בקצב שנתי של 12%. מדי-טייט מציינת שבשנים האחרונות מסתמנת מגמה של מעבר מטיפולים פולשניים לטיפולים שבהם ההתערבות הכירורגית הינה מינימלית, בשל תופעות הלוואי הקשות ומשך האשפוז הארוך. להערכת החברה, ניתן יהיה להחליף 20% מהטיפולים הדורשים התערבות כירורגית פולשנית בשיטת הטיפול שפיתחה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker