הדיווידנדים של דלק רכב סייעו לבנק הבינלאומי לצמצם הפסדים

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> מלבד גיל אגמון, מתברר כי גם הבנק הבינלאומי שבשליטת צדיק בינו ביצע בשנה שעברה עסקה במניות דלק רכב בעיתוי לא ממש מוצלח מבחינתו. ל-TheMarker נודע כי הבנק הבינלאומי, בניהולה של סמדר ברבר-צדיק, רכש ב-2010, סמוך לעסקת קבוצת דלק-אגמון, כ-3% מהון המניות של דלק רכב במחיר ממוצע של כ-44 שקל, ובתמורה כוללת של כ-100 מיליון שקל.

העסקה בוצעה באמצעות השקעה מכספי תיק הנוסטרו (השקעות עצמיות) של הבנק, כחלק מאסטרטגיית פיזור הנוסטרו באמצעות השקעות ריאליות מדודות וזהירות בחברות חזקות הנהנות מהנהלה יציבה, רווחיות גבוהה ותזרימי דיווידנדים קבועים. זאת, בדומה להשקעה של כ-250 מיליון שקל שביצע הבינלאומי החודש כחלק מהנפקה ראשונית לציבור (ה-IPO) והנפקה פרטית במניות קבוצת עזריאלי, שבשליטת דוד עזריאלי.

אלא שלהבדיל ממניית עזריאלי, שרשמה תשואה (מתואמת דיווידנד) של כ-14%, מניית דלק רכב נסחרת כיום בכ-36 שקל למניה, מחיר המשקף להבינלאומי תשואה שלילית על ההשקעה, כלומר הפסד "על הנייר" של כ-20% - כ-20 מיליון שקל.

מאחר שהבינלאומי קיבל מדלק רכב דיווידנד של כ-10 מיליון שקל עד כה, ההפסד "על הנייר" נטו נאמד ב-10% כלומר ב-10 מיליון שקל. הפסד זה לא משפיע על דו"חות רווח ההפסד של הבינלאומי, שכן מדובר בהשקעה של נכס המסווג כזמין למכירה. כלומר, התנודות בשעריו לא באות לידי בדו"ח רווח והפסד אלא בקרנות הון המשפיעות על הון עצמי של הבנק, בעוד שהבנק נהנה מהכנסות דיווידנד שוטפות במהלך ההשקעה, וצפוי לרשום רווח או הפסד בגין ההשקעה רק בעת מימושה. עם זאת, סביר להניח כי להבינלאומי יהיה מספיק אורך רוח כדי להמתין עד שמניית דלק רכב תעלה, כדי להימנע מרישום הפסד בגין השקעה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker