אל על מנהלת מגעים לרכישת ישראייר מקבוצת אי.די.בי

הממונה על ההגבלים העסקיים עשוי שלא לאשר את העסקה שכן הוא דוגל במספר רב של חברות תעופה מתחרות בשוק הישראלי

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק

חברת אל על וקבוצת אי.די.בי, מנהלות מגעים ראשונים למכירת חברת התעופה ישראייר, מקבוצת אי.די.בי תיירות, לחברת אל על - כך אישרו היום (ב') גורמים בשתי החברות.

בענף התעופה העריכו אתמול, כי רכישה אפשרית של ישראייר על ידי אל על, נועדה לענות על הפסקת פעילותה של סאן דור - החברה הבת של אל על לטיסות שכר, מה-1 לאפריל על ידי רשות התעופה האזרחית (רת"א); זאת לאחר שלא עמדה בתנאי רישיון ההפעלה כמו לדוגמא שני מטוסים בבעלותה המלאה וצוותי אוויר עצמאים.

עם זאת, קיים ספק לגבי אפשרות מימוש הרכישה של ישראייר על ידי חברת אל על, משום שהיא זקוקה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, הדוגל במספר רב של חברות תעופה מתחרות בשוק הישראלי.

בנוסף, אל על החלה בהערכות לפתיחתה מחדש של סאן דור - כחברה בת לטיסות שכר; הוקם צוות עבודה מיוחד לטפל מעשית בצעדים שיביאו לקבלת רישיון חדש כחברת תעופה לטיסות שכר.ההחלטה על נקיטת צעדי פעולה מעשיים להקמתה של סאן דור מחדש התקבלה, לאור חוות דעת של משרד רואה חשבון חיצוני, שהצביע על כדאיות כלכלית בהקמתה מחדש של החברה הבת לטיסות שכר.

רשות התעופה האזרחית (רת"א) שללה מה-1 לאפריל את רשיונה של סאן דור כחברת תעופה, לאחר שזו לא עמדה בתנאיו. לא היו ברשותה לפחות שני מטוסים בבעלותה ולא צוותי אוויר וקרקע עצמאייים משלה אלא היא הסתמכה על מטוסים, טייסים ודיילים של חברת אל על.

לאחר שנשלל הרישיון נאלצה אל על להטיס את נוסעיה של סאן דור שרכשו כרטיסים עד לסוף חודש מאי. כיוון שחלק מהטיסות חלו בשבתות וחגים - מועדים אשר אל על לא
טסה בהם - היא נאלצה לטוס בקוד טיסה של חברות ארקיע וישראייר המתחרות; זאת לאחר שהחכירה להן מנהלית ("חכירה רטובה") את המטוסים וצוותי האוויר. סאן דור ממשיכה לפעול כמארגנת נסיעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker