לאומי פרטנרס צפויה לרכוש כ-11.5% מאבגול תמורת כ-90 מיליון שקל

מנכ"ל אבגול לשעבר ניר פלג מוכר את אחזקותיו למפעלים פטרוכימיים בתמורה ל-10 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

חברת מפעלים פטרוכימיים, המחזיקה כ-27% מהון מניותיה של יצרנית הבדים שאינם ארוגים, אבגול, הודיעה כי בעלי השליטה באבגול מנהלים משא ומתן עם לאומי פרטנרס למכירת כ-11.5% מהון מניותיה.

במידה ותתבצע העסקה, תמכור פטרוכימיים 5% מהון מניות החברה, 6.5% ימכרו המחזיקים האחרים וללאומי פרטנרס תוענק אופציה לרכישת כ-6.5% נוספים באבגול. כך שאם תמומש האופציה בעתיד, צפויה חברת ההשקעות להגיעה לאחזקה של 18%. לפי שווי השוק של החברה כיום, מדובר בהשקעה פוטנציאלית בהיקף של כ-90 מיליון שקל.

אמש נחתם הסכם בעלי שליטה בחברה, לפיו הוענקה למפעלים פטרוכימיים הזכות לרכוש את יתרת מניותיו של ניר פלג, מנכ"ל לשעבר של אבגול, המהוות כ-1.9% בהון מניות, בתמורה ל-2.9 מיליון דולר (10 מיליון שקל). העסקה תתבצע לפי מחיר המימוש של זכות הפנטום, שהינו 52 סנט ארה"ב למנייה אחת, תוך 30 יום.

במידה ותחליט על ביצוע ההשקעה, תצטרף לאומי פרטנרס למחזיקי מניות מוסדיים נוספים באבגול - ביניהם קופות גמל וקרנות נאמנות של מגדל, כלל פיננסים ומגדל ביטוח. מניית אבגול עברה זעזוע בשנת 2008, כאשר ערכה נחתך ב-53% בהתאם למגמת השוק. לאחר הצניחה חזרה המניה לפסי עלייה, והכפילה את עצמה בשנת 2009. בשנה שעברה התחזקה המניה ב-40% נוספים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker