חרסה מקבוצת מרחב מסבה את המפעל לגז טבעי

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> חברת חרסה, שבבעלותה המלאה של מרחב, חתמה על מזכר הבנות עם חברת שווק גז טבעי, ככל הנראה, סופרגז. ההסכם נוגע לפרויקט הסבה לגז טבעי של המפעל לייצור כלים סניטריים בבאר שבע והספקת גז טבעי למפעל.

על פי מזכר ההבנות תבצע סופרגז את פרויקט ההסבה של מערכת האנרגיה הקיימת, שמבוססת על גז פחממני מעובה (גפ"מ), למערכת שפועלת באמצעות גז טבעי וכן תקים מערכת גיבוי שמבוססת על גפ"מ.

חרסה וסופרגז מצפות להשלים את פרויקט ההסבה והגיבוי באופן שיאפשר חיבור למערכת ההובלה והחלוקה האזורית ברבעון השלישי של 2012. המעבר לצריכת גז טבעי מותנה, בין היתר, בכך שמערכת ההולכה ורשת החלוקה של גז טבעי יושלמו ויופעלו בהפעלה מסחרית. חרסה התחייבה לרכוש מסופרגז גז בהיקפים ובתקופות שהוגדרו בהסכם. מרחב מעריכה שהסבת מערכת האנרגיה הקיימת, ממערכת מבוססת גפ"מ למערכת מבוססת גז טבעי, תחסוך עשרות אחוזים בעלויות האנרגיה של חרסה.

חברת מרחב נשלטת על ידי יואב גולן, שרכש 47% ממניותיה במארס 2011 מידי קרן פימי ומנהליה של חברת כתר תמורת 147 מיליון שקל. העסקה שיקפה מחיר של עשרה שקלים למניה שהיה גבוה ב-5.5% ממחיר הבורסה. מרחב נסחרת כיום ב-8.28 שקלים למניה, כלומר ב-17.2% מתחת למחיר לפיו התבצעה העסקה - כך שגולן רשם הפסד לא ממומש של 25 מיליון שקל על השקעתו.

מרחב מחזיקה בבעלות מלאה על חברת חרסה, ובבעלות על חברת חמת ארמטורות. מרחב עוסקת גם בייצור מקלחונים. מרחב הרויחה 9.1 מיליון שקל במחזור של 74.1 מיליון שקל ברבעון הראשון, בהשוואה לרווח של 8 מיליון שקל במחזור של 66.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההון העצמי שלה מסתכם ב-112.6 מיליון שקל שמממן 39% מהמאזן. שווי השוק שלה הוא 262 מיליון שקל לאחר ירידה של 18% מתחילת 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker