רני צים ומידאס מתרחבים במגזר הערבי: יקימו מרכז מסחרי בטירה ב-30 מיליון שקל

השניים יקימו את המרכז בשותפות עם יואב קפלן, שהביא את הקרקע לעסקה ■ רני צים ומידאס יעמדו את כלל המימון לפרויקט בחלקים שווים (כל אחת 50%) – כולל חלקו של קפלן

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

רני צים , מידאס השקעות ויואב קפלן יקימו מרכז מסחרי חדש במגזר הערבי. השלושה הודיעו הבוקר (ד') כי חתמו על הסכם לייזום והקמה של מרכז מסחרי בעיר טירה בעלות של כ-30 מיליון שקל. בכוונת השותפים להקים את המרכז בשטח של כ-5,000 מ"ר, על קרקע בשטח של 11 אלף מ"ר.

לצרוך קידום הפרויקט הקימו הצדדים לעסקה שותפות מוגבלת, שמוחזקת על ידי רני צים מרכזי קניות (25%), מידאס השקעות בנדל"ן (25%) ויואב קפלן (50%). בהתאם להסכם שנחתם, קפלן ימחה לשותפות את כל זכויותיו והתחייבויותיו בהסכם שכירות שחתם עם בעלי הקרקע, שלפיו תושכר הקרקע לתקופה של 24 שנים ו-11 חודשים לשם הקמת הפרויקט.

רני צים מרכזי קניות ומידאס יעמידו את כלל המימון לפרויקט בחלקים שווים (כל אחת 50%) – כולל חלקו של קפלן. המימון ייעשה באמצעות העמדת הלוואות בעלים, צמודות למדד, הנושאות ריבית שנתית של 6.5%. בהסכם בין הצדדים נקבע כי ההלוואות ייפרעו על ידי השותפות שהוקמה, לפני חלוקת רווחים או תשלום אחר כלשהו למי מהשותפים בה.

מידאס השקעות עוסקת בייזום, רכישה והחזקה של נכסים מניבים בארץ ובבריטניה. בעלת המניות הגדולה בחברה (20%) היא קורין אוונס, מהנשים היהודיות העשירות בעולם, העומדת מאחורי אימפריית נדל"ן בינלאומית. אוונס מחזיקה ביחד עם יוסי שטיינמן בגרעין השליטה במידאס, עם יאיר רוטלוי, מבעלי שותפות החיפושים רציו (נתח של 49% מהמניות).

קורין אוונסצילום: איליה מלניקוב

מידאס, בניהולם של רן שטיינמן ואבישי אברהם, החלה את פעילותה כחברה ציבורית ב-2007. לאחר שאיבדה כ-15% בשנה האחרונה, החברה נסחרת לפי שווי שוק של 36 מיליון שקל בלבד. עיקר פעילותה של החברה הוא ייזום מרכזים מסחריים במגזר הערבי בישראל תחת המותג Seven. בנוסף, החברה שותפה (25%) בשני נכסים מניבים בבריטניה ובמרכז המסחרי שרונה בתל אביב.

קפלן הקים ב-2002 את קבוצת רקע עם ירון רוקמן ורון עתיר. הקבוצה מתמחה בייזום של נדל"ן מסחרי, והקימה בין השאר את מתחם Big Fashion אשדוד. כיום, עיקר קבוצת רקע פועלת בשותפות עם מידאס להקמת מרכזי Seven.

צים סנטרס, שנסחרת בשווי של כ-230 מיליון שקל, פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים; וכן ברכישה, ייזום והשבחת קרקעות - בעיקר בערי הפריפריה בישראל. החברה מחזיקה במרכזי קניות בערד, בנתיבות, בבית שאן ובמעלות. בנוסף, החברה פתחה לפני כחודשיים מרכזים מסחריים בירכא ובאום אל־פאחם, ובכוונתה להקים מרכזים נוספים במגזר הערבי, אותו היא רואה כמנוע צמיחה אסטרטגי.

מצים ומידאס נמסר: "הקמת המרכז המסחרי בטירה הנה בהתאם לאסטרטגיה להרחבת הפעילות במגזר הערבי. אנו רואים במגזר זה מנוע צמיחה משמעותי, וכבר כעת אנו עדים לתחילת מימוש הפוטנציאל. לאחרונה השקנו בהצלחה גדולה את המרכזים באום אל-פאחם וירכא שמציגים פדיונות גבוהים ואחוזי תפוסה של כ-100%. נמשיך להרחיב את פעילותנו במגזר הערבי כאשר בתוכניותנו פרויקטים בטייבה, טמרה, דליית אל-כרמל וערים נוספות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker