הוסדרה המחלוקת בין מגדל לנס טכנולוגיות בעניין התשלום על שירותי מחשוב

מגדל תשלם לנס טכנולוגיות 1.3 מיליון שקל בגין שירותי מחשוב שנס סיפקה לה ב-2010

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם בר

>> המחלוקת בין קבוצת הביטוח מגדל לחברת נס טכנולוגיות בנוגע לתשלום עבור שירותי מחשוב שסיפקה נס למגדל ב-2010, הוסדרה בפשרה: מגדל תשלם לנס טכנולוגיות 1.3 מיליון שקל, ללא מע"מ.

המחלוקת בין החברות היתה רגישה במיוחד, משום שאהרון פוגל, יו"ר דירקטוריון מגדל, ודן זיסקינד, דירקטור נוסף במגדל, כיהנו במקביל במשרות דומות גם בדירקטוריון נס טכנולוגיות. פוגל כיהן עד ינואר, במשך 12 השנים האחרונות, כיו"ר נס והוא נמנה עם מייסדי החברה. מאז פרש מהתפקיד משמש פוגל יועץ עסקי לנס. זיסקינד מכהן כדירקטור בנס מאז 2004, ומשמש גם יועץ לחברה. השניים גם מחזיקים באופציות על מניית נס, הנסחרת בישראל ובארה"ב.

מקורבים למגדל אומרים כי פוגל וזיסקינד לא נטלו חלק בשום דיון שעסק בקשרים העסקיים בין מגדל לנס; לא בשלבי יצירת ההתקשרות ההיסטורית ולא בפרויקטים השונים. לדברי המקורבים, לאור העובדה שפוגל היה קשור לנס, כל התקשרות עסקית בין החברות נוהלה בהקפדה יתרה, תוך ליווי מתמיד של הביקורת הפנימית והדירקטוריון, וכאמור - בלא השתתפות השניים. נוסף על פוגל וזיסקינד חברים בדירקטוריון מגדל עוד 11 דירקטורים, בהם שלושה דירקטורים חיצוניים.

בשנים האחרונות העניקה נס טכנולוגיות למגדל שירותי מחשוב בתחום ביטוחי החיים והחיסכון ארוך הטווח, כשירותי מיקור חוץ. בסוף 2010, לאחר השקעה של עשרות מיליוני דולרים במערכת מחשוב חדשה, החליטו במגדל שמכאן והלאה יינתנו השירותים דרך החברה הבת מגדל טכנולוגיות, והודיעו לנס על סיום ההסכם לשירותי מיקור חוץ. עם סיום ההסכם הגישה נס למגדל חשבונית על סכום של מיליוני שקלים, הרבה מעבר למה שצפתה מגדל שעליה לשלם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker