די מדיקל הגישה בקשה לאישור שיווק משאבת האינסולין "ספרינג ז'ון" באירופה

החברה מקווה כי גודלה ומשקלה הקטן של המשאבה כמו גם ההולכה הרציפה של האינסולין יעזרו במכירות המכשיר

שלי אפלברג
שלי אפלברג

ספרינג הלת' סולושנס, חברת הבת של חברת המכשור הרפואי די מדיקל, העוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים לטיפול בסכרת והולכת אינסולין, הגישה בקשה לקבלת אישור לשיווק באירופה ( CE ) למשאבת האינסולין של החברה "ספרינג ז'ון".

המשאבה עתידה להחליף את הדור הראשון של משאבת האינסולין "עדי" שימשה את החברה בפילוט המסחרי באירופה. תפקידה של משאבת האינסולין לחכות את פעולת הלבלב ולתת זרימה רצופה של אינסולין לחולה הסוכרת כמו גם להגביר את רמות האינסולין בעת הצורך.

איכות החיים של החולה משתפרת כי החלפת נקודת הכניסה של הזרקת האינסולין לגוף, נעשית פעם ב-3 ימים ולא מספר פעמים ביום באמצעות מזרק. באופן זה המכשיר מאפשר לחולה לשמור על רמה יציבה של הסוכר בדם במשך כל היום.

הטכנולוגיה בליבת ההולכה של האינסולין במערכת ספרינג ז'ון, מאפשרת לטענת החברה, ביצועים טובים יותר מהמשאבה הקודמת כגון זיהוי טוב יותר של חסימות וניתוק המכשיר מהגוף, לצד שיפור ההתאמה לתנאים סביבתיים שונים.

המנגנון במשאבה מגובה במערכת בטיחות בבקרה הרציפה בצינורית המאפשרת תפעול בטוח ואמינות עבור שליטה וניטור מתמיד של הולכת האינסולין לגופו של החולה הסוכרתי.

לטענת החברה, למכשיר מספר יתרונות המבדלים אותו מכלל המכשירים הנמכרים היום בשוק הינם: גודלה הקטן, משקלה הקל והפעולה השקטה של המשאבה בעת ההולכה הרציפה של האינסולין.

לדברי אפי ארגמן מנכ"ל חברת די מדיקל :"הייחוד של המכשיר של די מדיקל הינו שבניגוד לכל שאר המשאבות הקיימות בשוק, פועל על עיקרון של שילוב של קפיץ כמקור כוח למערכת מתוחכמת אשר מנהלת לחצים. ובכך מיתרת שימוש מנוע וגיר הנעשה בכל שאר המשאבות המתחרות".

עלות המכשיר למשתמש עומדת על כ-5,000 דולר למכשיר כאשר כל 4 שנים החולה צריך להחליף את המכשיר.כמו כן, המשתמש יצטרך לשלם 7,000 דולר על פני 4 שנים עבור מחסניות מתקלות של האינסולין לסט האינפוזיה.

למרות שהחברה הצליחה להקטין את עלויות הייצור של מכשיר הדור החדש בזמן שהיא יכולה לייצר כמויות גדולות בייצור סדרתי היא לא מתעדת להוזיל את המחיר למשתמש. עלות הייצור לטענת ארגמן תאפשר לחברה גמישות לעבוד עם מפיצים ובכך להקטין את הסיכון שהקים בהקמת  מערך מכירות לצד אפשרות כניסה לשווקים בהם המחיר מהווה בעיה.

"על ידי ביטול הצורך במערכת המסורתית, הבנויה על מנוע וגיר, משתמשי המשאבה יכולים ליהנות מאמינות גבוהה יותר ואורך חיים ארוך יותר של המכשיר" ציינה זואי מאיירס, סמנכ"ל המסחור של די מדיקל.

חזקיה צורי, סמנכ"ל התפעול של די מדיקל, ציין " קבלת אישור השיווק האירופאי תסייע ברישום המשאבה ברשויות רגולטוריות במדינות נוספות, לרבות בחמשת שווקי המטרה של החברה מקסיקו ומדינות ה-BRIC".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker