בריינסווי סיימה בהצלחה ניסוי לטיפול בכאב במכשיר ה-Deep TMS

המכשיר מיועד לטיפול ארוך טווח בחולי סכרת הסובלים מכאבים ואינם מגיבים לתרופות ; הניסוי הראה על שיפור במצב הכאב של החולים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בריינסווי מפרסמת את תוצאותיה הסופיות לניסוי הקליני לטיפול בכאב של חולי סכרת במכשיר ה-Deep TMS באיטליה שנערך על 33 נבדקים. החוקרים הבחינו במובהקות סטטיסטית של שיפור בכאב בין קבוצת הביקורת לקבוצת האמת.

הניסוי אותו ביצעה החברה באיטליה נעשה בחולי סכרת ובקבוצת ביקורת אשר קיבלו סדרת טיפולים אמיתיים במשך חמישה ימים וסדרת טיפולי נוספת דמה אשר ניתנה בהפרש של 45 יום. חולי סכרת מפתחים בשלבים המאוחרים של המחלה כאבים עצביים המתבטאים בעיקר באזורי הגב התחתון והרגלים.

החברה קיבלה את התוצאות באמצעות שאלונים למדידת רמת הכאב, כמו גם מכשיר אלקטרודות אשר חובר לגוף המטופלים ונתן אינדיקציה לרמת הכאב. שני המדדים בדקו את תפקוד מערכת העצבים לפני ואחרי הטיפול. החברה מצאה כי רמת הכאב ירדה באופן משמעותי ואף המשיכה להיחלש במשך 4 שבועות לאחר הטיפול.

לדברי עוזי סופר, מנכ"ל בריינסווי, התוצאות מצוינות ויאפשרו לחברה לעדכן את אישור לשיווק למכשיר באירופה, גם לאפליקציית הכאב. סופר הוסיף כי את הניסוי הם ביצעו באיטליה בשביל להשפיע על קהילת המדענים שעובדת שם שהינה ממובילי הדעה בתחום. לדברי סופר מכשיר ה-Deep TMS מטפל כיום באטליה במחלות הדיכאון, הפרקינסון הסכיזופרניה והמניה דפרסיה באמצעות גירוי שנעשה באזורים שונים של המוח האנושי.

בסוף יום המסחר הוסיפה המניה 2% במחזור גדול במעט מהממוצע של 1.6 מיליון שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker