לשכת רואי החשבון לשטייניץ: למנות מיד מנהל חדש לרשות המסים

יו"ר ועדת המסים בלשכת רואי החשבון, עופר מנירב: לא ייתכן שכל המועמדים לתפקיד נמצאו ע"י ועדת האיתור כ"לא ראויים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

יו"ר ועדת המסים בלשכת רואי החשבון, עופר מנירב, פנה לשר האוצר, יובל שטייניץ, בקריאה למנות באופן מיידי מנהל חדש לרשות המסים. זאת לאור הפרסומים האחרונים לפיהם נסרדישי ימשיך בתפקידו לעוד מספר שבועות, מכיוון שהוועדה ברשות מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, לא מצאה מועמד מתאים כמחליף.

לטענת מנירב, "הרשות חוזרת על הריטואל אשר קרה בתקופה לפני מינוי של נסרדישי, ומטילה דופי, באמצעות ההודעה כי כל המועמדים נמצאים כלא ראויים, בכל אותם מועמדים שביניהם נמצאים בכירי אגף סמנכ"לים, פקידי שומה ומועמדים בעלי שיעור קומה אחרים מחוץ לאגף, שהם מועמדים מצויינים וראויים". מנירב טוען כי בכך הוועדה גורמת "נזק גדול מאוד למערכת המסים והעומדים בראשה בפרט ולאימון הציבור בעומדים בראשי מערכת המס בכלל".

עופר מנירב

מנירב הוסיף כי קיים הבדל תהומי בין מצב בו הרשות מודיעה כי מצאה מועמד מתאים מתוך המועמדים שהציגו את מועמדותם, לבין מצב בו הם מודיעים כי לא הצליחו למצוא מועמד מתאים. "כיצד ייראו אותם מועמדים מחר כאשר הוועדה בראשות מנכ"ל האוצר מצאה כי אף אחד מהם אינו ראוי לשמש כמנהל רשות המסים", שאל מנירב בפנייתו לשר האוצר. "שווה בנפשך שבסופו של יום, דבר שסביר שיקרה, ייבחר בכל זאת משהו מבין אותם מועמדים שכרגע הודעתם כי לא הצלחתם למצוא ביניהם מועמד מתאים, במקרה שכזה ייחשב מועמד זה כבחירת בלית ברירה ואוי לנו ואבוי לנו שכך אנחנו נראים".

הוא מדגיש שאותו ריטואל נעשה בעת בחירת נסרדישי כאשר "בחרתם בו לתקופה זמנית ובמקביל בחנתם מועמדים אחרים, כאשר התקופה התארכה תוך שאתם ממשיכים לחפש אך בסופו של יום מחליטים למנות אותו למינוי קבע " הוא הוסיף כי באופן זה הצטייר הדבר כבחירה בלית ברירה, באופן אשר מטיל דופי ביכולתו של נסרדישי.

"ביצועיו של נסרדישי, במהלך שנות כהונתו בתפקיד והעובדה שעתה אתם חוזרים ומבקשים אותו להמשיך בתפקידו מוכיחים יותר מאלף עדים כי הוא היה מועמד ראוי מלכתחילה. אך בהתנהלותכם יצרתם לפחות כלפי חוץ , למר נסרדישי תדמית שונה וללא כל סיבה".

הוא מסכם את מכתבו בקריאה לשר האוצר לקבל החלטה ללא דיחוי "בל נשכח כי מעבר לכל האמור תקופת הדימדומים שבין סיום התפקיד של מנהל אחד ותחילת כהונתו של מנהל אחר הינה תקופה לא בריאה מכיוון שלא ניתן לקדם כל מהלך בתוך מערכת שעסוקה בשמועות ובספקולציות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker