השותף החדש של איליק רוז'נסקי בחברת אס.אר אוברסיז השקעות: איש העסקים אלי להב

להב סיכם בימים האחרונים עם איש העסקים שלמה שמלצר על רכישת חלקו בחברה הציבורית אס.אר אוברסיז השקעות תמורת 35-40 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> איש העסקים הבאר-שבעי אלי להב מגיע לבורסה בתל אביב. להב סיכם בימים האחרונים עם איש העסקים שלמה שמלצר על רכישת חלקו (כ-55%, באמצעות חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן) בחברה הציבורית אס.אר אוברסיז השקעות תמורת 35-40 מיליון שקל - בדומה לסכום ששמלצר השקיע בחברה עד כה. בכך יחבור להב לאיליק רוז'נסקי, לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן, לשליטה באס.אר אוברסיז השקעות.

אס.אר אוברסיז, לשעבר גאון נכסים, היא כיום שלד בורסאי שבאמצעותו שמלצר ורוז'נסקי תיכננו לבצע השקעות בתחום הנדל"ן המניב - בעיקר במערב אירופה, בגרמניה ובשווייץ, שבהן לרוז'נסקי יש קשרים מהעבר. מאז החשיפה ב-TheMarker לפני כשבוע וחצי על המגעים שווי החברה זינק בכ-48%, והיא נסחרת כיום לפי שווי של כ-62 מיליון שקל - בדומה להונה העצמי ולמזומנים שהיו בקופתה בסוף מארס.

עבור להב, השליטה בחברה היא פלטפורמה ציבורית לצורך פעילות בתחום הנדל"ן שהוא חיפש באחרונה. להב, לשעבר הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע, פעיל בעיקר בתחומי נדל"ן והקמעונות. בשנים האחרונות הוא ביצע כמה עסקות רווחיות, בהן מכירת 50% מגרנד קניון באר שבע לבריטיש ישראל תמורת יותר מ-150 מיליון שקל, מכירת רשת הדיסקאונט מחסני להב לחברת התחבורה הציבורית דן תמורת 100 מיליון שקל ומכירת סופרמרקט חוצות להב לחברת הפניקס תמורת כ-75 מיליון שקל.

שמלצר נחשב אחד מאנשי העסקים הנזילים במשק. הוא מחזיק בקבוצת שלמה, שדרכה הוא חולש על חברות בתחומי הרכב, האנרגיה, הספנות, הלוגיסטיקה, הנדל"ן, הביטוח והתקשורת.

שמלצר ורוז'נסקי חברו באופן מפתיע לפני כשנה וחצי והשלימו לאחר חודשים ספורים את רכישת השליטה בשלד הבורסאי גאון נכסים מידי גאון אחזקות של משפחת גאון, תמורת סכום כולל של 34.6 מיליון שקל. לאחר מכן הזרימו לחברה בהקצאת מניות פרטית כ-20 מיליון שקל נוספים, אבל החיבור לא התברר כהצלחה עסקית.

מקורבי שמלצר אמרו בעבר: "היחסים בינו לבין רוז'נסקי תקינים. פשוט, בשל פעילות הנדל"ן העניפה של שמלצר, הוא עסוק בדברים אחרים, ובשל כך העניק לרוז'נסקי אפשרות בתקופה הקרובה למצוא משקיע חדש שייכנס לנעליו". מקורבי רוז'נסקי: "רוז'נסקי ממשיך במלוא המרץ לחפש נכסים במערב אירופה עבור החברה".

אלי להבצילום: וקנין עופר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker