אנרג'יאן מזנקת בכ-9% ביום המסחר הראשון שלה; שוויה – 4.7 מיליארד שקל

החברה מאוגדת באנגליה ונסחרת ברשימת הפרמיום בבורסה של לונדון מאז מארס 2018 ■ הבוקר הגיעה ההנהלה לתל אביב לפתוח את יום המסחר הראשון של החברה בישראל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
במרכז התמונה: מנכ"ל אנרג'יאן, מתיו ריגס; שר האנרגייה, ד"ר יובל שטייניץ; מנהלת המסלקות בבורסה, אורלי גרינפילד
במרכז התמונה: מנכ"ל אנרג'יאן, מתיו ריגס; שר האנרגייה, ד"ר יובל שטייניץ; מנהלת המסלקות בבורסה, אורלי גרינפילדצילום: חן גלילי

לאחר שהשלימה את תהליך הרישום הכפול, מניית חברת האנרגיה היוונית-בריטית אנרג'יאן מזנקת בכ-9% ביום המסחר הראשון בתל אביב. לאחר העלייה, שווי החברה מסתכם בכ-4.7 מיליארד שקל.

אנרג'יאן מאוגדת באנגליה ונסחרת ברשימת הפרמיום בבורסה של לונדון מאז מארס 2018. הבוקר פתחה הנהלת החברה את המסחר לרגל הצטרפותה לבורסה המקומי. החברה כלולה במדדי ת"א 90 , ת"א 125 ומדד נפט וגז במסגרת המסלול המהיר.

באוגוסט 2016, במסגרת מתווה הגז בישראל ופירוק המונופול בתחום הגז הטבעי, רכשה אנרג'יאן את מאגרי תנין וכריש מ דלק קידוחים . אנרג'יאן עתידה להשקיע בפיתוח שני המאגרים למעלה מ-1.5 מיליארד דולר.

"באמצעות הרישום בתל אביב, אנו ממלאים את ההתחייבות שנתנו למשקיעים ולבעלי המניות במועד הנפקת החברה בלונדון, וכן תורמים להרחבת בסיס המשקיעים של אנרג'יאן", אמר מתיוס ריגס, מנכ"ל החברה. "ישראל היא ליבת העשייה שלנו, ואנו בדרך להפקת הגז במתקן ה-FPSO (אסדה צפה) היחיד באזור מזרח הים התיכון - כבר ברבעון הראשון של 2021. לכן, אך טבעי שנרחיב את הגישה לשוק הישראלי".

ד"ר יובל שטייניץ, שר האנרגיה, אמר: "אני רואה חשיבות רבה בהצטרפותה של חברת אנרג'יאן לבורסה בישראל. זהו מסר חיובי לבורסה, ובעיקר מסר חיובי לשוק האנרגיה הישראלי המתפתח ולמיצובה של ישראל כשחקנית בשוק האנרגיה העולמי. מדובר בתוצאה מבורכת נוספת של מתווה הגז".

אורלי גרינפלד, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המסלקות בבורסה, אמרה: "הבורסה פעלה רבות בעת האחרונה על מנת לייצר את התשתית המתאימה לביצוע רישום כפול עבור חברות הנסחרות באירופה. כתוצאה מכך, חברות אירופאיות יכולות להירשם כיום במקביל בתל אביב ובאירופה, באופן שבו המעבר של ניירות הערך שלהן בין השווקים מתבצע באופן מתקדם ואוטומטי. הצטרפותה של אנרגי'אן לבורסה בתל אביב תאפשר חשיפה של החברה גם לציבור הישראלי, שיוכל להיות שותף להצלחת החברה וליהנות מיתרונות הרישום הכפול".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker