רשות המכס בארה"ב פתחה בחקירה נגד חברת ארד הנשלטת על ידי הקיבוצים דליה ורמות מנשה

מניית החברה, המפתחת טכנולוגיות למדידת מים, ירדה במסחר ב-.7.21%; החקירה נוגעת להפרות מכס שונות

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

חברת ארד, הנשלטת על ידי הקיבוצים דליה ורמות מנשה (55.6%) ומתמחה בפיתוח טכנולוגיות למדידת מים, דיווחה הבוקר כי רשות ההגירה והמכס האמריקאית פתחה בחקירה נגד חברת בת בארה"ב ("מאסטר מטר") בנוגע להפרה אפשרית של הסכמי הסחר בין ישראל לארה"ב ושל הוראות מכס שונות. החברה מציינת כי "החקירה נערכת תחת הכותרת הוספת סימון מדינת מקור, סחר בסחורות מזויפות, סיווג לא נכון של מוצרים, מצגי שווא והברחות".

ארד מדגישה כי החברה הבת משתפת פעולה עם החקירה ומוסרת מסמכים ותשובות לרשות. בנוסף מצוין כי הבדיקה לא צפויה לעצור או למנוע את הפעילות השוטפת הכללית.

החברה, שנוסדה בשנת 1941,מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מדי מים ליישומים שונים. מוצרי החברה נחלקים לארבעה תחומים עיקריים: מוצרי מדידה ביתית (בהם היא שולטת בשוק הישראלי); מדידת הולכה, שמשמשת למדידה ובקרה של קווי ההולכה בקטרים שונים ובטכנולוגיות שונות; ומוצרי בקרה חקלאית שנועדו לענות על צרכי המשק החקלאי. החברה אף פיתחה מערכות איסוף נתונים ממוחשבות (AMR), וכן טכנולוגיות מוגנות פטנט למוצרים שונים.

ארד הפכה לחברה ציבורית בשנת 2004. בשנת 2007 נרכשו כ-16% ממניות החברה ע"י קרן ההשקעות מיילסטון. לחברה ארבע חברות בנות: ארד טכנולוגיות שהוקמה בשנת 2000, מאסטר מטר היושבת בדאלאס טקסס שבארה"ב, חברת ארד ווהאן הנמצאת בסין וארד ארדקונטזרה (51%) הממוקמת בסרגוסה שבספרד. בעקבות ההודעה על החקירה ירדה היום מניית החברה ב-.7.2%. החברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-368 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker