אחרי עידן טורבוביץ': תשובה משיב את גבי לסט לכס יו"ר דלק אנרגיה

לסט יחליף את יורם טורבוביץ' שעזב לפני כחודשיים; כל עמדות היו"ר בקבוצה מאוישות כעת, לראשונה מזה חודשים ארוכים

שתפו בפייסבוק

גבי לסט, יו"ר קבוצת דלק של יצחק תשובה, חוזר לכהן גם כיו"ר חברה הבת של הקבוצה, דלק אנרגיה, במקומו של יורם טורבוביץ' שעזב לפני כחודשיים.

לסט שימש בעבר כיו"ר דלק דלק אנרגיה, אך תשובה חשב כי טורבוביץ', לשעבר ראש הסגל של ראש הממשלה אהוד אולמרט, יוכל לסייע לו יותר במאבק על העלאת תמלוגי הגז הטבעי. בסופו של דבר לא סיפק טורבוביץ' את הסחורה וכעת שב לסט לתפקיד היו"ר, וייטול חלק מהליך מחיקתה של דלק אנרגיה מהמסחר.

בעקבות המהלך מאוישות כעת כל עמדות היו"ר בקבוצה, לראשונה מזה חודשים ארוכים - מלבד דלק US, בה במשך שנים ארוכות לא מונה יו"ר. לפני כשבועיים דיווחה דלק על מינויו של רגולטור נוסף לשעבר - רוני חזקיהו, לשעבר המפקח על הבנקים, שאמור היה לעמוד בראש חברה חדשה שתכנן תשובה להקים שתעסוק בתחומי האנרגיה והפיננסים, אך בשל מגבלות הצינון אליהן הוא מחוייב, התברר כי לא יוכל להתחיל בתפקידו לפני סוף שנת הצינון, כלומר - תחילת 2012.

הבוקר אישרה דלק השקעות באופן רשמי כי היא בוחנת אפשרות ביצוע הצעת רכש מלאה למניות דלק אנרגיה, בתמורה ליחידות השתתפות של החברות הבנות דלק קידוחים ואבנר, המחזיקות באופן ישיר נתחים נרחבים מתגליות הגז הטבעי תמר, לוויתן וים תטיס. "אפשרות זו נבחנת על ידינו, בדומה לאפשרויות אחרות, אך תנאי ההצעה טרם נקבעו והנושא טרם נדון על ידי דירקטוריון החברה" נכתב בהודעה.

יצחק תשובה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker