ריי דירקס מכה שנית: מעניק למניית בריינסטורם מחיר יעד הגבוה פי 10 ממחירה בשוק

בינואר האחרון הזניק האנליסט את מניית פלוריסטם - שלאחר מכן קיזזה חצי מהעלייה

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

האנליסט האמריקאי ריי דירקס הוציא אתמול המלצת "קנייה חזקה" למניית חברת בריינסטורם, שבשליטת חיים לייבוביץ', ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, המפתחת תרופה לטיפול בחולי ניוון שרירים בעזרת תאי גזע. דירקס מעניק מחירי יעד של 1.4 דולר למניה לששת החודשים הקרובים - מחיר גבוה ב-400% ממחיר המניה בשוק כעת, העומד על 0.28 דולר למניה. דרייקס מתמחר את המניה למחיר של 2.8 דולר לטווח של שנה - גבוה ב-900% ממחיר השוק שלה.

דירקס הזניק בינואר האחרון את מניית פלוריסטם בכ-150% בתוך יומיים, עת העניק לה המלצה חיובית במיוחד. בחודשיים שלאחר מכן איבדה מניית החברה, המפתחת טכנולוגיה לריפוי תוך שימוש בתאי גזע מהשליה, כחצי מהעלייה המטאורית לה גרם דירקס - אך היא עדיין נסחרת במחיר הגבוה ב-80% מזה בו נסחרת בתחילת 2010, טרם ההמלצה.

כמו במקרה של פלוריסטם, את מחירי היעד הבלתי שגרתיים שלו מנמק דירקס גם הפעם בהשוואה מול החברה האוסטרלית מסובלאסט (Mesoblast), אשר מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע. החברה הציתה את הדמיון ואת מניות המשקיעים בחברות העוסקת בטיפולים מבוססי תאי גזע כאשר חתמה בדצמבר 2010 על הסכם עם ספלון, לפיו תקבל ספלון רישיון לשימוש בטכנולוגיה של מסובלאסט לפיתוח תרופה למחלות לב ולמחלות ניווניות של מערכת העצבים המרכזית וכמו כן מחלות של סרטן הדם.

מסובלאסט ופלוריסטם החלו שתיהן בניסויים בבני אדם, ובתחילת השבוע החלה גם בריינסטורם בביצוע ניסויים קליניים בבני אדם בבית החולים הדסה עין כרם. בריינסטורם נסחרת לפי שווי שוק של 32.5 מיליון דולר, ועלתה ב-35% מתחילת השנה. הטיפול שמפתחת בריינסטורם מבוסס על פטנט במסגרתו מבודדים תאי גזע ממוח העצם של החולה עצמו, ולאחר טיפולים, ריבויים והפיכתם לתאי עצב במעבדה, הם מוזרקים בחזרה לחולה ואמורים לעכב ואף לבלום את המשך ניוון העצבים. בהמשך, אם התוצאות יהיו חיוביות, תנסה החברה להתאים את הטכנולוגיה שלה לטיפולים במחלות רבות נוספות כגון פרקינסון, הנטינגטון וטרשת נפוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker