ארזים נופלת ב-16% על רקע החשש כי הבנק גרמני יבקש חדלות פירעון של החברה הבת

ההליכים יפתחו על רקע אי תשלום יתרת ההלוואה על סך 53 מיליון יורו

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מניית ארזים שבשליטת מאיר גורביץ, לה שווי שוק של 22.8 מיליון שקל נופלת ב-9.4% במחזור דל של 29 אלף שקל, על רקע ההודעה של החברה בבוקר כי לאור כך שלא הגיע להסדר עם הבנק המלווה את הפרויקט בגרמניה עם 2119 הדירות, לו חברת הבת חייבת כ-53 מיליון יורו. ולאור העבודה שעד ליום 15.6 לא פרעה החברה את ההלוואה כפי שדרש הבנק, החברה צופה שהבנק יחל בהליכי חדלות פירעון כנגד החברה הבת.

בשנת 2010 החברה לא קיבלה אישור להארכת ההלוואות והבנק העמיד את ההלוואה לפירעון מידי, עתה החברה לא הצליחה להגיע להסדר עם הבנק בגין החוב ולכן צופה כי הוא יחל בהליכי חדלות פרעון נגדה.

ארזים החלה לפעול במרץ בתחום הנדל"ן בגרמניה ב-2005 יחד עם חברת מנורה החזקות בחלקים שווים (כיום נותרו למנורה אחוזים בודדים בשותפות). השותפות רכשו נכסים מניבים וכן כ-2,700 דירות בגרמניה. לקראת סוף 2010 רגע לפני שקיבלה את בקשת הפירוק אשר הגישו נגדה מחזיקי אג"ח מכרה לבארק קפיטל דירות בגרמניה ב-163 אלף שקל לדירה המימוש היה לאור ה איום של הבנק בגרמניה לדרוש פירעון מיידי של הלוואה בסך 53 מיליון יורו שכנגדה משועבדות 2,119 דירות של החברה בגרמניה - לאחר שלא עמדה בהחזר הלוואות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker