החלום החדש של פנטזי נטוורק: נרתיק נועל נשק

החברה שמנסה להיכנס לתחום הקנאביס החליטה לגוון את תיק ההשקעות באמצעות רכישת 8% ממניות חברת הסטארט-אפ לוקינג קונטרול תמורת 250 אלף דולר ■ החברה פיתחה נרתיק חכם לנשיאת כלי נשק שמאפשר נעילה מרחוק תוך בקרה על מצבו

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לוקינג קונטרול
לוקינג קונטרול: נעילת האקדח דרך אפליקציהצילום: יח"צ מירון ארונוביץ׳

פנטזי נטוורק ממשיכה לחפש כיוונים חדשים, והודיעה היום (א') על משא ומתן שנועד להכניסה להשקעה בתחום אבטחת הנשק. 

מניית החברה זינקה בסוף 2017 ממחיר של 1.4 שקל ל-9.2 שקל, לאחר שהודיעה על כוונתה להיכנס לחגיגת ההשקעות בתחום הבלוקצ'יין. אך השקעה ירדה מהפרק ביולי האחרון, ואז הודיעו בחברה על רצון להיכנס לפעילות קנאביס. 

בקופתה של פנטזי נטוורק נותרו כיום כ-3 מיליון שקל בלבד, והיא נסחרת בבורסה לפי שווי זעום של 15 מיליון שקל. ראשיה חתמו על מזכר הבנות לרכישת 8% ממניות חברת הסטארט-אפ לוקינג קונטרול תמורת 250 אלף דולר.  

לוקינג קונטרול נוסדה ב-2013 על ידי היזם שלמה אורי חיימי. החברה פיתחה נרתיק חכם המותאם לנשיאת כלי נשק שונים. הנרתיק מאפשר לנעול את הנשק מרחוק תוך בקרה על מצבו. הייעוד: מניעת תאונות, גניבה ושימוש בנשק ללא אישור בעליו.

בשיחה עם TheMarker הסביר חבר הכנסת לשעבר דוד צור, שמכהן כיום כיו"ר חברת לוקינג קונטרול: "המוצר נמצא בהליכי בדיקה, פיילוט נערך יחד עם אחת מחברות האבטחה הגדולות בישראל, חברת צוות 3. הפיילוט מלווה על ידי המשרד לביטחון פנים".

לוקינג קונטרול
לוקינג קונטרול: נעילת אקדח מרחוקצילום: יח"צ מירון ארונוביץ׳

הוא סיפר כי ייחודיותו של הנרתיק היא בנעילת האקדח מרחוק, אם דרך אפליקציה או דרך SIM שמצוי בנרתיק. "המתחרים מציעים נעילה ביומטרית שמחייבת מעורבות של יצרניות הנשק, וזו קהילה מאוד שמרנית שלא מעוניינת לבצע שינויים במוצר. אנחנו מציעים נרתיק, שהוא אביזר נלווה שמאפשר לחברות אבטחה פתרון חלופי לנעילת הנשק בכספת. חברות הנשק יוכלו בעתיד לעקוב אחרי מיקום הנשק ולדעת בכל נקודת זמן אם נעשה בו שימוש - בעזרת המוצר שלנו. כל שליפת נשק גוררת דיווח למרכז הבקרה".

לגבי האפשרות לשבור את הנרתיק ולהשתמש בנשק, הסביר צור כי אפשר לעשות זאת "אבל זה הרבה יותר קשה, כי בזמן ההתעסקות הארוכה של הגנבים עם הנשק, הנרתיק שולח אינדיקציה מיידית למרכזי הבקרה ויהיה ניתן להגיע בקלות לגנב".

הנרתיק שישווק תחת השם  "לוקסטר" (Lockster) מוגן בפטנט גם בישראל וגם בארה"ב עד לשנת 2032. כמו כן החברה מעוניינת להציע כחבילה לרוכשים פוטנציאלים - חברות אבטחה פרטיות וגופי אבטחה ממשלתיים -  נרתיקי לוקסטר חכמים, שירותי שליטה ובקרה מבוססי רשת וממשקים להגנת סייבר בהתאם לסטנדרטים המחמירים של גופי ביטחון בינלאומיים.

כיום לדברי צור, חיימי מחזיק יותר מ-80% ממניות לוקינג קונטרול. הוא סיפר כי השקיע מכספו כ-180 אלף שקל, והחברה שהחלה את פעילותה ב-2013 גייסה כחצי מיליון דולר. צור הוסיף כי הפיילוט צפוי לארוך כמה חודשים במטרה לקבל תגובות על המוצר, וכי הגיוס התבצע עבור שלב הייצור. מרביתו יתבצע בישראל וחלקו בסין.

אם המשא ומתן יבשיל לידי חוזה, לפנטזי נטוורק תוענק אופציה לתקופה של 12 חודשים ממועד ההשקעה הראשונה להשקעה של 700 אלף דולר נוספים לפי שווי של 12 מיליון דולר לפני הכסף, או בהנחה של 20% על שווי החברה אם יתבצע גיוס נוסף.

בנוסף תקבל פנטזי נטוורק אופציה ל-12 חודשים מתום תקופת האופציה הראשונה להשקעה של מיליון דולר לפי הנמוך מבין הבאים: שווי חברה של 16 מיליון דולר לפני הכסף, הנחה של 25% על שווי החברה בגיוס שתבצע במהלך תקופת 24 החודשים האמורים או מכפיל 15 על סך ההכנסות השנתיות של החברה (הנובעות ממכירת מוצרי החברה).

במסגרת החוזה העתידי אמורה פנטזי נטוורק להעניק ללוקינג קונטרול שירותי קשרי משקיעים ויחסי ציבור בישראל ובארה"ב, ולסייע בגיוסים ובקידומה של חברת לוקינג קונטרול בשוק ההון האמריקאי. המטרה של הצדדים הינה לנסות ולהנפיק את חברת הסטארט-אפ בבורסה.

במסגרת התקשרות זו, פנטזי נטוורק תהא זכאית לסך של 5% מכל גיוס הון שתבצע עבור לוקינג קונטרול, כאשר התשלום יהיה במניות החברה המשקפות 5% מסכום הגיוס. כמו כן תקבל פנטזי נטוורק בלעדיות להובלת הנפקת חוב או הון ציבורית או מיזוג לשלד ציבורי. בגין שירותים אלה תהא פנטזי נטוורק זכאית לסך של 5% במזומן מכל גיוס שתבצע עבור לוקינג קונטרול בהליך זה, וכן ל-2.5% מהון המניות או באופציות הניתנות למימוש למניות החברה במחיר המינימלי הקבוע בחוק. פנטזי נטוורק תוכל למנות דירקטור מטעמה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker