קרדן תפצל את קרדן ישראל ותחלק מניות כדיווידנד

הצעד יפשט את מבנה הקבוצה - ויגביר את מיקודה בענפי הנדל"ן והתשתיות בשווקים מתעוררים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> חברת קרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, מתכננת לפצל את אחזקתה בחברת קרדן ישראל (74%) ולהעביר אותן לבעלי מניותיה. מטרת המהלך היא לפשט את המבנה של קבוצת קרדן אן.וי, ולהגביר את המיקוד שלה בתחומי הנדל"ן והתשתיות בשווקים מתעוררים, באופן שיקל על אנליסטים ומשקיעים פיננסיים בינלאומיים לנתח את החברה ולהשקיע בה.

הפיצול ייעשה בשלושה שלבים: העברת אחזקות קרדן אן.וי בחברת קרדן ישראל שנסחרת בבורסה בת"א (74%), ואת אחזקתה בחברת מילגם (97%) לחברה חדשה שתוקם ותיקרא "קרדן יזמות" שתהיה בבעלות מלאה של קרדן אן.וי.

קרדן אן.וי תעביר גם לקרדן יזמות חוב בסכום של 350 מיליון שקל, כך שהשווי הנכסי הנקי של קרדן יזמות צפוי להיות 120 מיליון שקל. מילגם (97%) תועבר לקרדן יזמות לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל, שגלום ברכישת 12% ממניותיה מבעלי מניות המיעוט לפני חודש.

קרדן יזמות תירשם למסחר בעקבות פרסום תשקיף והעברת כל אחזקתה של קרדן אן.וי בקרדן יזמות לבעלי מניותיה. קרדן אן.וי אינה צופה השפעה מהותית של המהלך על הונה העצמי.

האחזקה נחשבה עד היום כמניות באוצר, משום שקרדן אן.וי שולטת בקרדן ישראל. על כן רכישת מניות קרדן אן.וי בידי קרדן ישראל נחשבת כאילו בוצעה בידי קרדן אן.וי, ולפיכך מופחתת מהונה העצמי של קרדן אן.וי.

בקרדן מעריכים כי הפיצול לא ייחשב כדיווידנד בידי נציבות המס ההולנדית. ואולם גם אם הנציבות ההולנדית תקבע שמדובר בחלוקת דיווידנד, צפויה קרדן אן.וי לנכות מס של 15% במקור על סכום של 20-25 מיליון יורו - כך שבעליה חשופים לחבות מס מקסימלית של 3.75 מיליון יורו.

בקרדן הסבירו כי הפיצול נובע מהעובדה שקרדן אן.וי, שנסחרת בבורסת היורונקסט, התקשתה למתג את עצמה כחברת השקעות בשווקים מתעוררים, לגייס משקיעים ולהביא לסיקור בשל האחזקה של קרדן אן.וי בקרדן ישראל, שהיא חברת השקעות בשוק מפותח.

בעקבות הפיצול תחזיק קרדן יזמות 97% ממילגם ו-74% מקרדן ישראל. קרדן אן.וי תחזיק 27% ממניות GTC פולין. קרדן אן.וי תחזיק גם בבעלות המלאה ב-GTC סין, שתבנה ארבעה מרכזים מסחריים בשטח של 160 אלף מ"ר. החברה תחזיק גם בבעלות המלאה בקבוצת תהל, שצפויה להגדיל את מספר מתקניה ל-12, ולטפל ב-2014 ב-770 מיליון מ"ק ביום בהשוואה ל-400 אלף כיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker