פסגות מרחיב את העלאות דמי הניהול בקרנות הנאמנות שבניהולו

מדצמבר האחרון העלה פסגות את דמי הניהול ביותר משליש מקרנות הנאמנות

נועם בר
שתפו בפייסבוק

>> בסוף 2010 רכשה קרן איפקס את השליטה בפסגות לפי שווי של 2.74 מיליארד שקל. נציגת איפקס בישראל (השולטת גם בתנובה), זהבית כהן, יחד עם מנכ"ל פסגות החדש, רונן טוב, מבינים שכדי להחזיר את ההשקעה צריך לשנות את האסטרטגיה. במקום להתמקד בנתח שוק, בין השאר מעצם היותו של פסגות בית ההשקעות הגדול בישראל, הדגש צריך להיות על רווחיות. כך יוכלו להחזיר את ההשקעה הגדולה יותר מהר.

בשבוע האחרון העלו בפסגות את דמי הניהול בשלוש קרנות נאמנות בהיקף כספי של 260 מיליון שקל. דמי הניהול בקרן פסגות "אג"ח חברות מדורגות 3-0 שנים" הועלו ב-71% לשיעור של 1.2%; דמי הניהול בקרן "פסגות בטא שקלית 4-1 שנים" הועלו ב-100% לשיעור של 0.5%; בקרן "פסגות יתר" הועלו דמי הניהול ב-27% להיקף של 3.3%.

מדצמבר האחרון העלה פסגות את דמי הניהול בשורה ארוכה של קרנות נאמנות המנהלות יחד היקף נכסים כולל של יותר מ-10 מיליארד שקל - יותר משליש מהנכסים שהוא מנהל בקרנות הנאמנות.

הגל הראשון של העלאות דמי הניהול כלל נכסים של יותר מ-7 מיליארד שקל שנוהלו בקרנות הכספיות של פסגות. העלאות דמי הניהול האחרונות עוסקות בקרנות המסורתיות של החברה. עם זאת, בעוד העלאת דמי הניהול בקרנות הכספיות הובילה ליציאת כספים מאסיבית מהקרנות שבהן הועלו דמי הניהול, בראשן קרן בטא כספית שפדתה בתוך מספר חודשים יותר מ-80% מנכסיה, בקרנות המסורתיות, תגובת ציבור הלקוחות להתייקרות בדמי הניהול נראית כרגע פושרת.

בתחילת מארס, העלה פסגות את דמי הניהול בקרן "פסגות אלפא 90/20" שניהלה אז 1.4 מיליארד שקל. שלושה חודשים לאחר מכן, הקרן עדיין מנהלת 1.1 מיליארד שקל כשחלק גדול מהתכווצות הנכסים קשור בירידות בשווקים בחודשים האחרונים ופחות לפידיונות.

באותו זמן העלה פסגות את דמי הניהול גם בקרן "פסגות מודל קונצרני" מ-0.4% ל-1%, אך מאז נכסי הקרן לא מפסיקים לצמוח וכבר מסתכמים ב-1.2 מיליארד שקל. גם בקרנות הנאמנות החדשות שחנך פסגות באפריל, קרנות המק"מ, שינוי דמי הניהול לא הרתיע את המשקיעים. הקרנות הראשונות מהסדרה נפתחו בדמי ניהול של 0.15% וגייסו בתוך ימים ספורים מאות מיליוני שקלים.

גם דש, כלל פיננסים ומיטב העלו את דמי הניהול שהן גובות.

מפסגות נמסר בתגובה: החברה בוחנת מעת לעת את דמי הניהול ביחס לממוצע בקטגוריה ומבצעת התאמות הן למעלה והן למטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker