בנק הפועלים יעניק לאמות אשראי של 500 מיליון שקל ללא בטחונות

ההלוואה צפויה לשמש את אמות בין השאר לפירעון קרן אג"ח ואשראי לזמן קצר בהיקף של כ-300 מיליון שקל, וכן לפעילותה השוטפת, הכוללת גם רכישת נכסים חדשים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> בנק הפועלים בניהולו של ציון קינן, העמיד לחברת הנדל"ן אמות השקעות שבשליטת אלוני חץ של נתן חץ, משפחת ורטהיים וקבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, הלוואה של 500 מיליון שקל לתקופה של 14 שנים, בעלת מח"מ של 7 שנים (משך חיים ממוצע).

ההלוואה צמודת מדד ונושאת ריבית שנתית בשיעור של 4.3% (מרווח של כ-1.9% לעומת אג"ח ממשלתיות בעלות מח"מ דומה), ותיפרע על ידי החברה בתשלומים רבעוניים. ההלוואה אינה מובטחת בשעבודים כלשהם, אך אמות התחייבה כלפי הפועלים לשמור על אמות מידה פיננסיות, בהן שמירה על יחס חוב פיננסי נטו ל-CAP (התחייבויות פיננסיות + הון עצמי + מסים נדחים) בשיעור שלא יעלה על 70% (נכון לסוף מארס 2011 יחס זה היה 56%),לשמור על היקף נכסים לא משועבדים שלא יפחת ממיליארד שקל (לפי דו"חות הרבעון הראשון, לחברה היו נכסים לא משועבדים בהיקף של 3.8 מיליארד שקל המהווים כ-63% מסך הנדל"ן של החברה).

לאמות נתונה הזכות, בכל עת, לשעבד לבנק נדל"ן בשיעור של 139% מיתרת ההלוואה הבלתי מסולקת, ואז היא לא תידרש לעמוד באמות המידה הפיננסיות שהתחייבה להן. ההלוואה צפויה לשמש את אמות לפירעון קרן אג"ח ואשראי לזמן קצר של כ-300 מיליון שקל, וכן לפעילותה השוטפת, הכוללת רכישת נכסים חדשים.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, ציין כי "ההסכמה אליה הגענו עם הבנק, לפיה ההלוואה ארוכת הטווח בסך 500 מיליון שקל, בדומה למסגרות אשראי מאושרות לטווח בינוני בסך של 600 מיליון שקל, משפרת באופן משמעותי את גמישותה הפיננסית של החברה".

לדברי האנליסט משה מאיר מפסגות, "אנו מעריכים כי זו הודעה חיובית למשקיעי האג"ח של אמות, שנותנת אינדיקציה טובה באשר למרווחים שבהן צריכות להיסחר איגרות החוב שלה - ומחזקת את המלצותינו שהוצגו ביום ראשון".

אמות נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות והאיכותיות בישראל, הנסחרת לפי שווי שוק של 2.25 מיליארד שקל. בבעלותה של אמות 92 נכסים מניבים בישראל בשטח של כ-554 אלף מ"ר (לא כולל כ-215 אלף מ"ר חניות ו-10 חטיבות קרקע המיועדות לפיתוח).

עיקר נכסיה ממוקמים במרכז הארץ ונהנים משעורי תפוסה גבוהים (96.8%). בין הנכסים הבולטים: בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, קניון ערים בכפר סבא, קניון קרית אונו, מגדל אמות (בית IBM לשעבר).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker