גמידה סל גייסה 50 מיליון דולר - לאחר שחתכה ב-40% את שוויה

החברה שמפתחת טיפול לסרטני דם, הנפיקה את מניותיה לפי שווי חברה של 165 מיליון דולר לפני הגיוס ■ לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל ביוטכנולוגיה, שהחזיקה ב-18% ממניות גמידה סל, רכש מניות ב-30 מיליון דולר

יורם גביזון
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: בלומברג
יורם גביזון

חברת גמידה סל שמוחזקת על ידי החברות נוברטיס, כלל ביוטכנולוגיה ואלביט מדיקל (18% לכל אחת), השלימה הנפקת מניות ראשונה בנאסד"ק. העיתוי הגרוע של ההנפקה - מפולת המחירים בשוקי המניות בארה"ב - אילץ את בעלי החברה להנפיק את מניותיה במחיר נמוך משמעותית מהמחיר המתוכנן של ההנפקה, ולרכוש חלק ניכר מהמניות שהונפקו על ידה.

גמידה סל גייסה 50 מיליון דולר   בהנפקה של 6.25 מיליון מניות, במחיר של 8 דולר למניה - כלומר נמוך ב-43% ממרכז טווח המחירים שנקבע להנפקה לפני שבועיים בלבד. מחיר ההנפקה משקף שווי חברה של 165 מיליון דולר לפני הגיוס ו-215 מיליון דולר אחריו, זאת לעומת שווי חברה של 280 עד 340 מיליון דולר שתוכנן תחילה.

החברה נתנה לחתמי ההנפקה אופציה שניתנת למימוש בתוך 30 יום, לרכוש 937 אלף מניות נוספות, כלומר 15% מהיקף ההנפקה - במחיר ההנפקה. מימוש אופציה זו יזרים לקופתה של גמידה סל סכום נוסף של 7.5 מיליון דולר. בעקבות ההנפקה, ירד חלקה של אלביט מדיקל בגמידה סל ל-11%, וכלל ביוטכנולוגיה ואקסס יחזיקו כל אחת ב-14% ממניות החברה. המסחר במניותיה של גמידה סל החל היום, והמניה עולה ב-4.6% בתחילת המסחר. חברת אקסס של לן בלווטניק, בעל השליטה בחברת כלל ביוטכנולוגיה, רכשה מניות ב-30 מיליון דולר - כלומר 60% מהיקף ההנפקה כולה.

גמידה סל מפתחת מוצרים לריפוי של סרטני דם ומחלות נדירות של מח העצם. בימים אלה היא עורכת ניסויים קליניים בחולים בסרטן הדם, בסרטן בלוטות הלימפה ומחלות דם לא ממאירות. החברה החלה בניסוי קליני בשלב השלישי בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות ניקורד, שהוא המוצר העיקרי שלה.

מוצר זה קיבל מעמד של תרופת יתום מרשות המזון והתרופות האמריקאית ומסוכנות התרופות האירופית. המעמד משמש כתמריץ לפיתוח תרופות עבור אוכלוסיית חולים מצומצמת, ומגן על החברה מתחרות לתקופה של 10-7 שנים. ניקורד גם קיבלה מעמד של טיפול פורץ דרך על ידי רשות המזון והתרופות האמריקאית, שמקנה לה עדיפות בבחינת הבקשה לאישורה לשיווק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker