לקראת אקזיט ענק? "מלאנוקס שכרה בנק השקעות לבחון את מכירתה" - המניה זינקה

בעקבות הדיווח של CNBC זינקה מלאנוקס ב-15% במסחר המאוחר בנאסד"ק לאחר שעלתה ב-10% במסחר עצמו בעקבות תוצאות מצוינות ברבעון השלישי ■ מלאנוקס נסחרת בשווי של 3.9 מיליארד דולר ומתחרה באינטל, ברודקום וסיסקו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איל וולדמן
איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס צילום: עופר וקנין

חברת מלאנוקס קיבלה שתי הצעות רכישה ושכרה בנק השקעות לבחון אותן ולנהל את המו"מ - כך מדווחת רשת CNBC. בעקבות הדיווח עלתה מניית מלאנוקס ב-15% במסחר המאוחר בנאסד"ק לאחר שעלתה ב-10% במהלך המסחר בעקבות פרסום תוצאות כספיות טובות לרבעון השלישי של 2018. על פי האתר השיחות על רכישת מלאנוקס נמצאות בשלב ראשוני.

מלאנוקס שנסחרת בשווי של 3.9 מיליארד דולר בעקבות עלייה של 57% ב-12 החודשים האחרונים מפתחת ומייצרת מוצרים ורכיבים לתקשורת מהירה בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה והאחסון של נתונים. מלאנוקס מתחרה בשוק של מוצרי האת'רנט (תקן תקשורת של רשתות מחשבים מקומיות) עם חברות כמו אינטל, ברודקום וסיסקו ומחזיקה נכון לרבעון השלישי של 2018 בנתח שוק של 69% מהשוק למתגי את'רנט במהירות של 200 ג'יגה ביט לשנייה.

מלאנוקס פעילה ושולטת גם בשוק האינפיניבנד שהוא תקן תקשורת נוסף מיועד למחשבים בעלי ביצועים גבוהים כמו מחשבי על ולחוות שרתים. מלאנוקס מתחרה בשוק זה בעיקר באינטל ומחזיקה בנתח של 77% מהשוק.

מרכז של אמזון באיטליה. הצורך לעבד נתונים במהירות גבוהה יותר מסייע למלאנוקס
מרכז של אמזון באיטליה. הצורך לעבד נתונים במהירות גבוהה יותר מסייע למלאנוקסצילום: בלומברג

רכישת מלאנוקס עשויה לשמש לאחת מהענקיות המתחרות בה כאמצעי לשלוט בשוק מתגי האת'רנט במהירות גבוהה, שצפוי לגדול פי 4 במונחים כספיים בין 2017 ל-2021 מ-300 מיליון דולר ל-1.2 מיליארד דולר. כיום מחזיקות ענקיות ציוד התקשורת ברודקום, אינטל, וסיסקו בנתח של 7%, 13% ו-5% בהתאמה משוק זה, שנהנה מהגידול החד בנפח העברת הנתונים.

אייל וולדמן מייסד ומנכ"ל מלאנוקס התייחס בעבר לאיום האפשרי של חברות אלו על הדומיננטיות של מלאנוקס בתחום זה - והעריך כי בטווח הקצר החברה נהנית מעליונות טכנולוגית שמאפשרת לה לספק ללקוחותיה - חברות כמו DELL שמקימות חוות שרתים עבור ספקי מיחשוב בענן כמו אמזון, מיקרוסופט וגוגל - החזר גבוה יותר על השקעותיהןץ

הצעות הרכישה הופנו למלאנוקס על רקע שיפור חד בתוצאותיה הכספיות ב-3 הרבעונים האחרונים שבהם הציגה צמיחה של 24% או יותר בהכנסותיה. מלאנוקס דיווחה על גידול של 90% ברווח התפעולי שלה ברבעון השלישי של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2017 - לרמה של 90 מיליון דולר. הכנסותיה גדלו ב-24% ברבעון השלישי של 2018 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2017 והסתכמו ב-279 מיליון דולר. כחלק מפרסום התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2018 העלתה מלאנוקס את תחזית ההכנסות שלה ל-2018 בפעם הרביעית ברציפות.

בשיחת ועידה שקיים שלשום עם אנליסטים בעקבות פרסום התוצאות הכספיות, אמר  אייל וולדמן כי מלאנוקס נמצאת בתוואי של המשך צמיחה מהירה בהכנסותיה וברווחיה בשנים הקרובות, והעריך כי החברה תציג צמיחה דו ספרתית נאה גם ב-2019.

התוצאות הכספיות המצויינות שהציגה מלאנוקס החל ברבעון הרביעי של 2017 סייעו לה להדוף את ניסיון ההשתלטות העויין של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שהודיעה בנובמבר 2017 על הפיכתה לבעלת עניין בחברה והגדילה בהמשך את אחזקתה במלאנוקס ל-12%.

סטארבורד מתחה ביקורת חריפה על ההשקעות המופרזות שביצעה מלאנוקס ועל מכירת מניות על ידי חברי הדירקטוריון, אך וולדמן ודירקטוריון מלאנוקס הגיעו איתה להסכם שבעקבותיו ויתרה סטארבורד על ניסיונה להחליף את דירקטוריון מלאנוקס ולהדיח את וולדמן - והסתפקה במינוי 2 דירקטורים מטעמה בעלי ניסיון עשיר בתעשיית השבבים. וולדמן חזר שוב ושוב ברבעונים האחרונים על כך שהגידול החד ברווחיה של החברה נובע מהשקת מוצרים חדשים ועדיפים טכנולוגית הודות להשקעות שביצעה בעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker