אופנהיימר מעניק "תשואת יתר" ליצרנית השבבים הישראלית סיווה

"החברה היא מותג איכות המובילה בנתח השוק ובהתקדמות הטכנולוגית במגזר" כתבו באופנהיימר והעניקו מחיר יעד של 34 דולר למניה

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

מניית יצרנית השבבים הישראלית סיווה מזנקת כעת במהלך המסחר בוול סטריט בכ-9%, תוך שהיא מרכזת מחזור מסחר של כ-13 מיליון דולר – יותר מכפול ממחזורה היומי. זאת על רקע המלצה של בית ההשקעות אופנהיימר, שהעניק למניה משקל "תשואת יתר" ומחיר יעד של 34 דולר, הגבוה ב-21% ממחירה בפתיחת המסחר היום.

"סיווה היא מותג איכותי אשר מובילה הן בנתח השוק בו היא מחזיקה והן בהתקדמות הטכנולוגית במגזר" נימקו בבית ההשקעות את העלאת ההמלצה. "אנחנו מאמינים שצמיחתה האחרונה של החברה, של 40% ברבעון הראשון של 2011 לעומת הרבעון המקביל הוא בר קיימא. יתרה מזאת, אנחנו מעריכים כי צמיחה של 50% ב-2011 כולה הוא בר השגה עבור החברה" הוסיפו באופנהיימר.

סיווה מפתחת פיתרונות טכנולוגיים בתחומי עיבוד האותות הדיגיטלי המשולבים, בעיקר בשבבים של מכשירי סלולר. מקורות ההכנסה של החברה מתחלקים לשניים: החברה מוכרת רישיונות לתכנון שבבים, ומקבלת תמלוגים המשולמים על כל מכשיר שנמכר בו משולב מוצר שפותח באמצעות התוכנות שלה.

בשנת 2010, גדלו הכנסות סיווה ב-17% והסתכמו ב-44.9 מיליון דולר, והרווח התפעולי של החברה צמח ב-52% ל-12 מיליון דולר. הרווח המדולל למניה גדל ב-73% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-19 סנט, 2 סנט מעל תחזיות האנליסטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker