נאנט נדל"ן רוכשת קרקע לפרויקט בבודפשט ב-100 מיליון שקל

צפי הרווחים בפרויקט עומד על 125 מיליון שקל; מתחילת החודש אג"ח מסדרה ד' של החברה השלימה ירידה של כ-7%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נאנט נדל"ן, שבשליטת החברות הציבוריות אולימפיה (32.6%) ולוינשטיין הנדסה (21.5%), דיווחה היום על רכישת קרקע לפרויקט בבודפשט בהשקעה כוללת של כ-100 מיליון שקל. הפרויקט, שבנוי על קרקע בשטח כולל של 11.4 דונם, ממוקם ברובע 9 בודפשט שבהונגריה. הרווחים מהפרויקט צפויים לעמוד על 125 מיליון שקל.

זכויות התב"ע (תוכנית הבנייה העירונית) במקום מאפשרת לנאנט לבנות על הקרקע כ-490 יח"ד שיהיו מיועדות לאוכלוסיות שמקבלות תמיכה מהאיחוד האירופאי ("דירות סוציאליות"). החברה ציינה שבכוונתה לפנות לרשויות לצורך קבלת אישורן לבניית הפרויקט המיוחד.

נאנט היא אמנם חברה פרטית, אך היא מדווחת לבורסה מכיוון שאיגרות החוב שלה נסחרות. החברה הנפיקה עד עתה אג"ח בהיקף של למעלה מ-300 מיליון שקל (ערך נקוב). מתחילת החודש השלימה אג"ח מסדרה ד' של החברה ירידה של קרוב לכ-7%. האיגרת, בעלת מח"מ של 4.21 שנים, נסחרת כעת בתשואה לפדיון של 9.38% - גבוהה יחסית לאיגרות בעלות מח"מ זהה.

החברה מרכזת את פעילות הייזום למגורים של החברה האם אולימפיה בפולין, בהונגריה ובמדינות נוספות. החברה מחזיקה נכון לסוף מארס 2011 (בשותפות או בבעלות מלאה) בתשעה פרויקטים פעילים לבנייה בפולין, ב-11 פרויקטים בבודפשט, בארבעה פרויקטים ברומניה ובפרויקט נוסף בזאגרב שבקרואטיה. הפרויקטים האמורים כוללים כ-14,005 יחידות דיור בשלבי תכנון וביצוע שונים (מתוכם סך של 3,454 דירות שהסתיימו), לא כולל קרקעות שסווגו כנדל"ן להשקעה.

בחודש ינואר האחרון השלימה נאנט הנפקת איגרות חוב בהיקף של 63.2 מיליון שקל, וזאת בנוסף לגיוס של 27 מיליון שקל (כ-22.75 מיליון זלוטי פולני) בהנפקת אג"ח בבורסה הפולנית (באמצעות חברה בת). באוקטובר 2010 אישרה מידרוג דירוג Baa1 לאיגרות של החברה, ושינתה את האופק מ"שלילי" ל"יציב" לסדרות ב' ו-ג'. תמורת ההנפקות משמשת את החברה לצורך פעילותה השוטפת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker