טאו מנסה להימנע מהערת עסק חי: בן דב מציע רכש חליפין לבעלי אג"ח

כחלק מהסדר החוב המוצע לבעלי אג"ח ב' יקבלו בעלי החוב חבילה של אג"ח להמרה, אופציות ומניות של החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

אילן בן דב, מנסה למנוע מטאו להגיע לרשימת השימור (שלב לפני מחיקתה מהמסחר) ולקבל הערת עסק חי. זאת במסגרת הסדר חוב בו הוא מנסה למחוק אג"ח מסדרה ב' של החברה, שהינה אג"ח להמרה בעלת 393 מיליון יחידות 105 מיליון יחידות מוחזקים באופן פרטי בידי בן דב, ו-31 מיליון יחידות נמצאים אצל החברה של טאו.

כחלק מהסדר החוב המוצע לבעלי אג"ח ב' יקבלו בעלי החוב חבילה של אג"ח להמרה מסדרה ט', אופציות ומניות של החברה. החברה טרם פירסמה את התנאים עצמם.

מועד הפדיון של אג"ח מסדרה ב' הוא בספטמבר 2013, ושווי השוק של הסדרה עומד על כ-180.4 מיליון שקל. נכון להיום האג"ח נסחרות בתשואת זבל של יותר מ-47%  במחזורים דלילים במיוחד.

על פי התקנות החדשות של רשות ני"ע, טאו אמורה להציג תחזית של  תזרים מזומנים לשנתיים הקרובות.  לפיכך עשויה טאו למצוא את עצמה במצב  בו יהיה עליה  להסביר כיצד תעמוד בהתחייבויותיה ב-2013. בהסתמך על סך התחייבויותיה לשנה זאת נראה כי היא אמורה לשלם לבעלי אג"ח במצטבר סכום של כחצי מיליארד שקל.

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

בהנחה שהחברה לא תוכל לכלול בדו"חות הקרובים תחזית עם תזרים מזומנים, היא עלולה לספוג הערת עסק חי.במהלך של הצעת הרכש החליפין מבצע בן דוב החלפת המח"מ (משך חיים ממוצע) ובכך הוא להימנע מההכרזה.

טאו דורשת ממחזיקי האג"ח מסדרה ב' לתקן את תשקיף המדף מיום 30.11.09 באופן בו הצעת הרכש של אג"ח ט' תותנה בשיעור היענות מזערי ותנאיה ייקבעו בהמשך במסגרת תיקון התשקיף.

החברה מדווחת כי היא עומדת להשאיר לעצמה את הזכות לפדות מוקדם מיוזמתה את אגרות החוב סדרה ט' שיונפקו על ידה . כמו גם היא  תבטח אותן  בשעבוד כל זכויות החברה.

אם ההיענות להצעת תהיה מזערית, תפנה טאו היא לבן דב על מנת שיוותר על החזקותיו באגרות חוב סדרה ב'. כמו כן תדרוש החברה שיעביר לה חלק מהחזקותיו במניות סאני כנגד הקצאה פרטית של מניות החברה במיוחד עבורו. באופן זה יתאפשר לחברה לקבל מימון לצורך תשלום רכיב המזומן במסגרת הצעת רכש החליפין.

לדברי מנכ"ל חברת טאו יוסי ארד, העיתוי להצעת הרכש אותה מתעדת טאו להציע נובע מכניסה לרשימת השימור של המניה ואג"ח ב' להמרה במהלך יולי .

מימוש נכסים בשיא המשבר

בשל דרישה של בנק לאומי לסגור את החוב של החברה בימי המשבר הכלכלי,  נאלצה החברה לממש  החזקות בחברות נדל"ן שונות. כתוצאה מכך מנייתה של טאו שנסחרה בשנת 2007 ברמת  350 אגורות, נסחרת כיום במחיר פשיטת רגל של כ- 14 אגורות למניה עם שווי שוק של 46 מיליון שקל בלבד.

אג"ח א' של החברה נסחר בשער של 119.81 אגורות עם מח"מ של 1.24 ותשואה לפדיון של 2.89% . לאג"ח יש ערבות מבנק לאומי על כל סכום הסדרה.  מועד פירעונה הינו 30.9.2013, מחזור המסחר באג"ח עומד על כ- 18 אלף שקל בלבד, כאשר ההון הרשום למסחר הינו 97.3 מיליון שקל ושווי האג"ח מסתכם ב 116.5 מיליון שקל.

אג"ח ג' של החברה נסחרת בשער של 82.28 שקל המשקף תשואת זבל של 26.6%  האיגרת הינה עם  מח"מ של 1.79 ואמורה להיפרע ב-10.2.2015. ההון הרשום למסחר באג"ח זאת הינו 193.1 מיליון שקל. בחלק מהסדרה מחזיקה החברת הבת של טאו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker