לקראת פרסום התוצאות בקפריסין: דלק קידוחים ואבנר מבקשת להאריך האופציה בשטחי בלוק 12

שותפויות חיפושי הגז גם מבקשות מהמשקיעים להגדיל את דמי הניהול ב-200 אלף שקל בשנה; עוד יעלה לאישור שכרו של המנכ"ל החדש יוסי אבו

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

שותפויות חיפושי הגז והנפט דלק קידוחים ואבנר,  שבשליטת דלק אנרגיה של יצחק תשובה, מבקשות מבעלי יחידות ההשתתפות שלהן לאשר להן הארכה נוספת לאופציה של 15% שהן מחזיקה ברישיון החיפושים הימי "בלוק 12" שבקפריסין עד למארס 2012. הבקשה הוגשה לקראת פרסום תוצאות הסקרים הסייסמים שנערכו בו הצפויות בחודשיים הקרובים, שיעידו על ההסתברות להימצאות גז טבעי או נפט במבנה ובאיזו כמות. כך עולה מזימון אסיפה כללית שפרסמו השתיים אמש ואמורה להתכנס ב-28 ביולי.

נובל אנרג'י, שותפתה של דלק בכל תגליות הגז הטבעי בישראל – ים תטיס, תמר ולוויתן – העניקה לכל אחת משתי השותפויות אופציה ל-15% נוספים ברישיון. הבעיה המשמעותית שעומדת בפני דלק קידוחים ואבנר במימוש האופציה היא ההגבלה בחוק -  "שותפות מוגבלת" אינה רשאית על פי חוק להשקיע מחוץ לישראל. עם זאת, בחודשים האחרונים מנסים בדלק להשיג את אישורי רשות ני"ע ורשות המסים כדי לאפשר להן לעשות כן.

בשיחת הוועידה האחרונה שביצעה נובל בתחילת מאי, מסרה הנהלת החברה כי תביא אסדת קידוח שלישית לאיזור כדי לבצע קידוחים במקום. "הנהלת נובל נשמעת נלהבת למדי מן הפוטנציאל הגלום בבלוק 12 של קפריסין", כתב בעקבות השיחה יואב בורגן מפועלים סהר, והוסיף כי החברה "עדיין מקמצת בפרטים לגבי קפריסין, אך רומזת כי מדובר בפרוספקט גדול, אם כי קטן ככל הנראה מלוויתן." נובל אנרג'י העריכה בעבר את פוטנציאל עתודות הגז בשטחי רישיונות אלון ורות הישראלים יחד עם בשטח בלוק 12 שבקפריסין ב-850 BCM לפחות.

החלטה נוספת שמבקשות שתי השותפויות מבעלי היחידות שלהן לאשר היא הכרה בכל המשכורות שמשלמות החברות כיום לצורך קבלת דמי ניהול. מדובר בסכום של 792 דולר בשנה (כ-2.9 מיליון שקל) עבור כל אחת מהשותפויות, הזכאיות לדמי ניהול בשיעור של 7.5% בשנה מסך ההוצאות. המשמעות היא עלייה של כ-200 אלף שקל בדמי הניהול שתשלם כל אחת מהשותפויות לשותף הכללי שלה (דלק קידוחים לדלק אנרגיה ואבנר לכהן פיתוח) .

בנוסף, מבקשת דלק קידוחים מבעלי יחידות ההשתתפות שלה לאשר את הסכם השכר של המנכ"ל החדש יוסי אבו, שמונה במארס האחרון במקומו של צביקה גרינפלד. על פי ההסכם, יעמוד שכרו של אבו על 55 אלף שקל ברוטו לחודש או 660 אלף שקל לשנה. עלות שכרו הכוללת לחברה בתוספת הוצאות, תעמוד על 1.2 מיליון שקל בשנה.

בנוסף, יקבל אבו אופציות "פאנטום" בהיקף 0.372% מיחידות ההשתתפות של דלק קידוחים בשווי בלאק אנד שולץ של 9.5 מיליון שקל, שייפרסו על פני 5 שנים. המנה הראשונה והשניה יבשילו בתום שנתיים ממועד תחילת כהונתו במחיר מימוש של 13.2 שקל ו-13.9 שקל ליחידה - הגבוהים ב-16% ו-21% בהתאמה ממחיר יחידת השתתפות בפתיחת המסחר היום, העומד על 11.4 שקל.

קידוח תמרצילום: אלבטרוס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker