מגוריט רוכשת בניין מגורים בירושלים ב-75 מיליון שקל; התשואה לפני השבחה – 2.2% בלבד

בכוונת הקרן להגיש תוכניות לשיפוץ של הבניין שתכלול, בין היתר, הגדלת כמות הדירות ושדרוג השטחים הציבוריים ■ השיפוץ העתידי עשוי להגדיל התשואה מהנכס ■ העסקה מגדילה את כמות הדירות המניבות של מגוריט לכ-150 יחידות דיור

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הבניין בירושלים
הבניין בירושלים

קרן הריט מגוריט ממשיכה להתרחב בירושלים: הקרן הודיעה הבוקר (ג') על חתימת הסכם לרכישת בניין מגורים מניב בן 7 קומות, הממוקם במרכז הבירה, ברחוב הלל פינת רחוב קינג ג'ורג'. במסגרת העסקה, רכשה מגוריט 31 דירות שבבניין, בשטח כולל של כ-2,870 מ"ר, בכ-75 מיליון שקל.

שיעור התפוסה בנכס עומד על כ-84% (26 מיחידות הדיור) בלבד. דמי השכירות השנתיים מהשכרת הנכסים מסתכמים בכ-1.7 מיליון שקל – כלומר תשואת שכר דירה, לפני הוצאות תפעוליות שונות, נמוכה מאוד של 2.2% בלבד, שעשויה שלא לקזז ירידה עתידית במחירי הדירות.

במגוריט ציינו כי להערכתם, הדירות מושכרות במחירים הנמוכים ממחירי השוק. במקביל, מגוריט מתכוונים להגיש תכניות לשיפוץ כללי של הבניין שתכלול בין היתר הגדלת כמות הדירות ושדרוג השטחים הציבוריים – כך שבקרן בונים על אפסייד עתידי מהשכרת דירות חדשות, שיגדיל את התשואה השוטפת. העסקה מגדילה את כמות הדירות המניבות של מגוריט לכ-150 ואת צבר הדירות הכולל לכ-770 יח"ד.

במגוריט ציינו כי הבניין הנרכש "מהווה אייקון ארכיטקטוני היסטורי ומרכזי בבירה וממוקם בסמוך למוקדי בילוי ומסחר בעיר, בליבה של העיר לצד מוקדי תרבות היסטוריים כדוגמת מושב ההסתדרות הציונית, קק"ל, הסוכנות, מוזיאון הכנסת, היכל שלמה ועוד. האזור נהנה מנגישות תחבורתית רבה וסמיכות לרכבת הקלה. הביקוש לשכירות באזור גבוה ביותר ואוכלוסייתו מעורבת ומגוונת, הכוללת בין היתר צעירים, סטודנטים, משפחות ירושלמיות לצד תיירים רבים".

בעבור מגוריט ישראל, מדובר על עסקה שניה בירושלים, לאחר שבתחילת השנה זכתה בשיתוף עם מנרב אחזקות במכרז "דירה להשכיר" להקמת 4 בניינים בשכונת מלחה בעיר. מאז היווסדה, בסוף 2016, התקשרה הקרן בהסכמים לרכישת והקמת כ-770 יחידות דיור, מתוכן כ-150 מניבות בת"א, ר"ג, ירושלים וגבעת שמואל, 84 דירות בהקמה במערב רמלה, הצפויות להימסר במהלך החציון הראשון של 2019. כמו-כן כ-500 יח"ד בשלבי תכנון שונים במסגרת פרויקטים של "דירה להשכיר" בירושלים, באר יעקב, חולון וראשון לציון.

"העובדה שנרכש בניין דירות שלם ומניב באחד מהאזורים הקורצים ביותר במדינה, עם פוטנציאל השבחה משמעותי באמצעות שיפוץ ותוספת זכויות, מהווה עבורנו הישג משמעותי", אמר מתי דב, מנכ"ל הקרן. "העסקה תייצר עבורנו תזרים מיידי, וכן תאפשר לנו לנצל עד תום את יתרוננו היחסי בניהול מקצועי של בניין שלם".

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט ישראל הוסיף "רכישת הבניין היא נדבך נוסף במסגרת אסטרטגיית החברה להתרחב באזורים בהם הביקוש לשכירות הינו קשיח ומיידי ולהמשיך ולהוביל לשינוי תרבות השכירות למגורים בישראל וייצר לשוכרים אלטרנטיבת מגורים עדיפה, לתקופת שכירות ארוכה  או לכל תקופה שיחפצו". רוזנבוך התייחס גם לתכניותיה של הקרן ואמר "בכוונתנו לפעול על מנת להמשיך ולהתרחב הן באמצעות רכישת דירות בשוק החופשי והן באמצעות מכרזים של דירה להשכיר".

מגוריט היא קרן הריט הראשונה בישראל שמשקיעה בשוק השכירות למגורים. מייסדי הקרן הם עו"ד ארז רוזנבוך ועו"ד חיים וייספיש. המודל העסקי של הקרן מבוסס על רכישת מקבצי דיור שמושכרים לפרקי זמן ארוכים. משקיעי מגוריט כוללים גופים מהעולם החרדי, ובכללם קופת העיר בני ברק (קרן לתמיכה בדיור לאלמנות ויתומים), וכן חברה קדישא. בקרן השקיעו גם קק"ל ואקסלנס. עד כה גייסה הקרן כ-700 מיליון שקל, באמצעות הנפקת אג"ח וגיוסי אקוויטי. מאז ההנפקה איבדה המניה 5% - כך שהחברה נסחרת כיום לפי שווי של כ-280 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker