אדרי-אל רוכשת מאלרוב שטחי מסחר במגדל האופרה בת"א תמורת 70 מיליון שקל

לשם הרכישה מנהלת אדריאל מו"מ עם תאגיד בנקאי לקבלת הלוואה של 50 מיליון שקל, כששאר הסכום יגיע ממקורות עצמאיים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן המניב אדרי-אל, שבשליטת גבי אדרי (80.85%), מתרחבת: החברה רכשה שטחי מסחר בשטח כולל של 2,717 מ"ר במגדל האופרה בתל אביב מידי קבוצת אלרוב, שבשליטת אלפרד אקירוב. תמורת השטחים שילמה החברה 70 מיליון שקל.

דבר הרכישה פורסם לראשונה ב-TheMarker לפני כחודשיים, וכעת - עם החתימה - דווח למשקיעים. בנוסף לשטחי המסחר, תרכוש אדיר-אל גם 73% משטחי החניון בבניין (173 מקומות חניה), 62.5% מחברת הניהול במקום, ואת הסכמי השכירות הקיימים בשטחי המסחר.

צילום: קמחי מוטי

לשם הרכישה מנהלת כעת אדרי-אל משא ומתן עם תאגיד בנקאי לקבלת הלוואה של 50 מיליון שקל, כששאר הסכום יגיע ממקורות עצמאיים. לפני כחודשיים השלימה החברה הנפקה סדרת איגרות חוב חדשה (ב'), בהיקף של 272 מיליון שקל. מרבית הסכום שגויס נועד להחזר חוב לבנק לאומי, וחלקו נועד לפעילותה השוטפת של החברה ולרכישה הנוכחית.

בניין האופרה נמצא בטיילת הרברט סמואל בתל אביב במפגש הרחובות אלנבי והירקון. הבניין כולל מגדל מגורים יוקרתי הצופה אל הים, ומתחתיו שטחי מסחרי, בית קולנוע (5 אולמות) ומוקדי בילוי. אלרוב כבר הצהירה בדו"חותיה השנתיים כי בכוונתה לממש את שטחיה במגדל, הכוללים את קומת הכניסה, הקומה השלישית (בה נמצא בית הקולנוע) וחלקה היחסי בחניון. החברה ציינה בדו"חות כי הפקידה תב"ע (תוכנית בניין עירונית) להפוך את שתי קומות המסחר העליונות למלון, וכי התוכנית אושרה, וכבר הוגשה בקשה על ידה להיתר בנייה.

אלרוב העריכה את שוויים ההוגן של שטחי המסחר במגדל בכ-70 מיליון שקל. על פי דיווחיה, שיעור התשואה מהנכס בשנים 2010-2009 עמד על 4.71% ו-3.67% בהתאמה, תשואה הנחשבת נמוכה על שטחי נדל"ן. שיעור התפוסה היה 63% ו-54%. במשך שנת 2010 הסבה ההחזקה הפסד של 48 אלף שקל לאלרוב. אדרי-אל, לעומת זאת, מציינת בדיווח כי נכון למועד זה שיעור התפוסה בשטחים המסחריים עומד על 83.1%. בנוסף, מסרה החברה כי דמי השכירות השנתיים הצפויים הינם 3.4 מיליון שקל (לא כולל הכנסות מדמי ניהול והוצאות תפעול), המגלמים תשואה של 4.8%.

שטחי המסחר הנרכשים יצטרפו לשני נכסים מניבים שנמצאים ברשות אדרי-אל כיום: הראשון - שטחי מסחר בדיזינגוף סנטר, ששוויים נאמד בכ-245.3 מיליון שקל (בהתאם להערכת שמאי בסוף 2010); והשני - שטחי מסחר בקניון קריית שמונה, ששוויים נאמד בכ-102.8 מיליון שקל. היקף השטחים - 11,510 מ"ר, ו-13,406 מ"ר בהתאמה.

אדרי-אל נסחרת בתל אביב לפי שווי של 74 מיליון שקל. נכון לסוף שנת 2010 בבעלות החברה 17 נכסי נדל"ן, הכוללים כ-33 אלף שטחי מסחר להשכרה וכ-27 אלף מ"ר שטחי תעשייה להשכרה. כמו כן, ברשותה קרקעות לפיתוח נכסים על שטח של כ-6,500 מ"ר. רוב הנכסים נמצאים בצפון הארץ, כאשר רק 52% מכללם נמצאים כעת בשכירות. שווי הנכסים של החברה עומד על כ-466 מיליון שקל.

בשבוע שעבר הודיעה אדרי-אל על כוונתה להקים טורבינות רוח ומתקנים סולאריים בשטח של 16 דונם בצפון הארץ. החברה ציינה כי הקמת הטורבינות תתבצע בשיתוף עם צד נוסף, אם כי סייגה ש"ההשקעה בתחום אינה צפויה להיות מהותית לעסקי החברה". כמו כן בכוונתה להקים פרויקט לייצור חשמל סולארי על גגות מפעל גיבור ספורט בקריית שמונה, שנמצא בבעלותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker