חדשות טובות לפריורטק: החברה הנכדה אקסס מוערכת ב-210 מיליון שקל

מניית פריורטק זינקה ביומיים האחרונים במחזור גדול על רקע הסכם עקרוני עם קרן בינלאומית להשקעה באקסס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

חברת הטכנולוגיה פריורטק העוסקת בייצור מעגלים מודפסים, סגרה את המסחר בתל אביב בעלייה של 9%, במחזור גבוה במיוחד של כ-1.5 מיליון שקל. העלייה במסחר מגיעה על רקע ההודעה כי החברה הבת אמיטק חתמה עם קרן ההשקעות הבינלאומית וולדן על הסכם לא מחייב לפיו האחרונה תשקיע בחברה הסינית Access, שאמיטק מחזיקה 50% ממניותיה, 30  מיליון דולר, לפי שווי (אחרי הכסף) של 210 מיליון דולר. בשלושת הימים האחרונים, לאור ההודעה, הוסיפה מניית פריורטק לערכה כ-15%. זו הפעם הראשונה שניתן לאקסס שווי שוק.

בשנת 2010 חברה פריורטק ליצרן סיני כדי להחדיר את פעילות אמיטק לשוק הסיני, כך שכיום מוחזקת Access בחלקים שווים על ידי אמיטק והיצרן הסיני. אמיטק עוסקת בפיתוח חלקיקים (מצעים) לרכיבים אלקטרונים המיועדים לשוק המוליכים והשבבים, המשמשים בין היתר לטלפונים חכמים והתקנים ניידים שונים. אמיטק היתה בין החלוצות שנכנסו לסין בתחום זה.

ההשקעה תלויה בהסכמה עם משקיע נוסף, בדיקת נאותות של המשקיעים, כמו גם בחתימה על מסמכים סופיים, לרבות הגדלת הון אקסס באמצעות השקעה בקניין רוחני השייך לאמיטק (שניתן עד כה לאקסס ברישיון על ידי אמיטק), וויתור של השותף הסיני באקסס על הלואה של 15 מיליון דולר, שהופכים להשקעה נוספת שלו בהון אקסס, כמו גם ואישורים רגולטורים בסין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker