אורמת טכנולוגיות זכתה בחוזה להקמה והפעלה של תחנת כוח של 45 מגה-וואט

הערכות בשוק ההון: עלות הפיתוח וההקמה של תחנת הכוח - 200 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

אורמת טכנולוגיות זוכה בחוזה משמעותי נוסף בניו זילנד. החברה שבשליטת יהודה
ויהודית ברוניצקי זכתה בחוזה להקמת הפעלה והעברה (BOT) של תחנת כוח גיאותרמית
שהספקה 45 מגה-ווטט עם חברת Tikitere.

התחנה תוקם באזור הגיאותרמי שסמוך לעיר רוטורואה באי הצפוני של ניו זילנד בעקבות
זכיתה של חברת Tikitere שהיא עסקה משותפת של קבוצות בעלי קרקעות מאורים. על פי ההסכם, תפעיל אורמת את התחנה ותהיה הבעלים שלה במשך 14 שנים ממועד ההפעלה
המסחרית ובתום התקופה תעביר את הבעלות המלאה בתחנה ל-Tikitere.

החברה הניו זילנדית תקבל שיעור מסוים שלא נמסר מהכנסותיה של התחנה בתקופת הבעלות של אורמת. התחנה שתוקם תעשה שימוש ביחידות כוח שמיוצרות על ידי אורמת תעשיות, החברה האם של אורמת טכנולוגיות, בדומה לאלו שמותקנות ב-12 תחנות כח שכבר פועלות בניו זילנד ומספקות 260 מגה-וואט.

על פי הערכות, תספק אורמת תעשיות לפרוייקט ציוד בשווי של 60 מיליון דולר. על הערכות בשוק ההון, עלויות הפיתוח של השדה הגיאותרמי כולל ציוד יגיעו ל-200 מיליון דולר. הפרויקט הנוכחי הוא הראשון במתכונת BOT שמבצעת קבוצת אורמת בניו זילנד - אחד השווקים הגדולים בעולם לאנרגיה גיאותרמית.

יהודה ויהודית ברוניצקיצילום: רלי אברהמי

אורמת טכנולוגיות זכתה במחצית מאי 2011 על הסכם עם יצרנית הנייר הגדולה באסיה פסיפיק חברת Norse Skog Tasman להספקתה של תחנת כוח גיאותרמית בשדה Kawerau בניו זילנד תמורת 20 מיליון דולר. אורמת תספק את ההזמנה בתוך 13 חודשים. ההזמנה הגדילה את צבר ההזמנות של החברה בתחום ייצור ציוד והקמה של תחנות כוח גיאותרמיות עבור אחרים ל‑104 מיליון דולר. אורמת עולה ברגעים אלו ב‑3.2% במחזור של 4.9 מיליון שקל - המחזור היומי הממוצע ב‑3 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker