ההסתדרות תפרסם מכרז פנסיה עבור 50 אלף עובדים

הפרשות העובדים לפנסיה מוערכות ב-65 מיליון שקל בחודש; ראש אגף הפנסיה בהסתדרות: שואפים להוריד דמי הניהול על ההפרשות השוטפות מ-2% ל-1%

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

>> הסתדרות עובדי המדינה, המייצגת את העובדים במשרדי הממשלה וביחידות סמך, כמו הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, פתחה בימים אלה בהליך לקראת קבלת הצעות לביטוח פנסיוני צובר ומקיף בקרנות פנסיה חדשות. הביטוח הפנסיוני יכלול כ-50 אלף עובדים בדירוג המינהלי, העוסקים בתפקידים פקידותיים, שהחלו בעבודתם ב-2001 ובוטחו לפנסיה צוברת בקרנות החדשות.

ב-2001 עברו עובדי המגזר המדיני והציבורי מפנסיה תקציבית להסדר של פנסיה צוברת במסגרת הקרנות החדשות. במסלול הפנסיה התקציבית המעסיק מפריש מקופתו את הכספים המיועדים לביטוח פנסיוני של העובד; במסלול הפנסיה הצוברת גם העובד משתתף בסכום המופרש עבור הביטוח הפנסיוני.

עובדי המדינה בדירוג המינהלי מבוטחים כיום בקרנות הפנסיה מיטבית ועתודות שבבעלות כלל ביטוח, לפי הסכם שעליו חתם לפני כעשור יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי. בעבור עובדים אלה מופרשים מדי חודש דמי גמולים לאחת משתי הקרנות בשיעור של 19.5% משכרם.

בענף הפנסיה מעריכים כי הסכום הכולל המופרש משכרם של עובדים אלה לביטוח פנסיוני מגיע ל-65 מיליון שקל בחודש. עם זאת, ייתכן שהמכרז יחול גם על עובדי המדינה בדרגים המקצועיים, ובמקרה זה הסכום המופרש משכר העובדים יהיה 80 מיליון שקל בחודש.

את הליך המכרז של עובדי המדינה בדירוג המינהלי מנהל אגף הפנסיה של ההסתדרות בראשות רו"ח זאב חושינסקי, המסתייע בעניין זה באקטואר ההסתדרות, אבי יחזקאל, וביועץ הפנסיה החיצוני, יעקב זלוטניק. בכוונת הסתדרות עובדי המדינה לפנות לחמש או שש מקרנות הפנסיה החדשות הגדולות. שלוש מהקרנות - מבטחים, מקפת וגלעד - כבר הביעו עניין במכרז. בהסתדרות אומרים כי ייתכן ששתי קרנות פנסיה, ולא רק אחת, יזכו בתיק הפנסיה.

חושינסקי אמר בתגובה: "לאחר שנים כה רבות אנו מנסים ליצור לעובדים אלה תנאי פנסיה משופרים לעומת אלה הקיימים. למשל, תשלום דמי ניהול מגיע כיום ל-2% מההפרשות השוטפות ול-0.25% מהצבירה, ואנו חותרים לרדת לרמה של 1% מההפרשות השוטפות ול-0.2% מהצבירה הפנסיונית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker