עסקת מסחור ראשונה לפלוריסטם בהיקף של כ-100 מיליון דולר

תעניק רישיון לשימוש בתאי גזע משליה לחברת United Therapeutics האמריקאית, העוסקת בטיפול במחלות בכלי הדם בריאה

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הביומד הדואלית פלוריסטם, המפתחת תרופה המופקת משליה אנושית, מדווחת היום על עסקת מסחור ראשונה בהיקף של כ-100 מיליון דולר. החברה חתמה על הסכם רישיון לשימוש בתאי גזע משליה (PLX) עם חברת United Therapeutics האמריקאית, העוסקת בטיפול בחולים הסובלים ממחלות בכלי הדם בריאה, אשר תשתמש בתאי ה-PLX לפיתוח טיפול משקם לחולים הסובלים מיתר לחץ דם בריאות (Pulmonary Hypertension).

במסגרת הסכם הרישוי, תקבל יוניטד תרפיוטיקס בלעדיות לפיתוח ומסחור המוצר העתידי המבוסס על תאי השליה בתחום ה-Pulmonary Hypertension. במקביל, תמשיך פלוריסטם להחזיק בכל הקניין הרוחני בתאי ה-PLX, בזכויות הבלעדיות לייצור ותהיה שותפה בכל השלבים של הניסוי, וכן תספק באופן בלעדי את המוצר בשלבי השיווק.

עם השלמת העסקה, תקבל פלוריסטם מקדמה של 7 מיליון דולר ותשלומים נוספים בכפוף להשלמת אבני דרך שיסתכמו, יחד עם המקדמה, בכ-55 מיליון דולר. בנוסף, תקבל פלוריסטם החזר הוצאות הקשורות לפיתוח המוצר, הניסויים הקליניים ושיווק המוצר, בהיקף של כ-20 מיליון דולר נוספים. בנוסף, תהיה פלוריסטם זכאית לתשלום תמלוגים מיונייטד תרפיוטיקס באחוז קבוע מהרווחים העתידיים ממכירת התרופה, ועם אישור המוצר לשיווק תספק את המוצר הסופי ברווח קבוע מעבר לעלויות הישירות.

זמי אברמן, יו"ר ומנכ"ל פלוריסטם, אמר כי ההסכם הוא "חלק מאסטרטגיית החברה להפוך ליצרנית עולמית של תרופות תאיות מובילות, להיכנס להסכמי רישיון למחלות שונות, תוך שמירה על זכויות הייצור והקניין הרוחני. ההסכם מוכיח כי הפלטפורמה הטכנולוגית שפותחה בפלוריסטם מתקבלת אצל חברות התרופות כפלטפורמה ייחודית המשלבת מקור תאים חדשני עם טכנולוגיית ייצור מתקדמת שמאפשרת ליצור יתרון תחרותי לחברות התרופות בפיתוח טיפולים משקמים למחלות מצילות חיים".

ד"ר רוג'ר ג'פס, נשיא וסמנכ"ל תפעול בחברת United Therapeutics, הוסיף כי בחברה חיפשו "חברה פורצת דרך בעלת פלטפורמה טכנולוגיה ייחודי אליה נוכל לחבור ולפתח טיפולים חדשים".

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם
זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטםצילום: מורן מעיין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker