"אסור לרכוש פאנלים סולאריים מסין - אלא להשקיע בטכנולוגיה ובייצור עצמי"

עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, סבור כי ישראל צריכה להחזיר אליה את המושכות בכל הקשור לפיתוח אנרגיה סולארית בקנה מידה עולמי: "מדובר בתעסוקה למאות מהנדסים"

ערן אזרן

>> "אנרגיות מתחדשות הן פני העתיד. אבל חשוב לעשות את זה נכון. אסור לרכוש פאנלים מסין אלא להשקיע בטכנולוגיה ובייצור עצמי", אמר עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי. "החזון של ניצול אנרגיה שמשית הופיע עוד בדברי בן גוריון. גם הוא הבין שמה שיש לנו בשפע זה שמש. חייבים לעורר את מקבלי ההחלטות ולהאיץ בהם כדי שישראל תהיה מובילה בינלאומית בתחום הזה".

מעבר ליתרונות הידועים של האנרגיה הסולארית, הדגיש קוטלר בדבריו את התרומה של התפתחות התעשייה הזו לתעסוקה מקומית, בדגש על אזור הדרום. "כמות העובדים שנזדקק להם מסתכמת באלפי עובדים בכל תחנה בודדת. אין שום סיבה שהמדינה לא תעודד את זה ותאפשר הקמת מקומות עבודה בדרום. יש לנו ידע וטכנולוגיה בישראל. ישראל היתה מובילה עולמית וביכולתה לחזור להוביל - אנחנו יכולים וזה עדיין לא מאוחר. מדובר בתעסוקה למאות מהנדסים".

התזמון ולוחות הזמנים לדבריו הם קריטיים. "אנחנו דקה לפני שמדינות אחרות יקחו את ההובלה בתחום הזה. ספרד וארה"ב מדברות על הקמת תחנות כוח של עשרות אלפי קילו-ואט. המדינה צריכה לקבל החלטות אופרטיביות במיידי. לבדל את התחום התרמו-סולארי מהאנרגיות המתחדשות האחרות, שבישראל אין כמעט בנמצא, להתרכז במה שישראל יכולה לעשות הכי טוב, ולהציב יעד של 1,000 מגה-ואט ב-2020".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker