מאמן מכבי ת"א דיוויד בלאט: "אישיות היא אחד המאפיינים שמביאים להצלחה"

בלאט סיפר בכנס כי עקביות והתמדה מביאים לנצחון גם כשהמצב נראה אבוד; "הייתי רוצה להאמין שזאת הכימיה בין השחקנים בקבוצה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

דיויד בלאט, מאמן מכבי תל אביב ונבחרת רוסיה, הציג בפני בכירי שוק ההון את הפילוסופיה שלו למצוינות במכבי והשליך אותה על העולם העסקי: "מצוינות מובילה להצלחה. צריכים ללמד את האנשים שאנחנו עובדים איתם כי אסור לעולם לוותר. השנה שעברנו הייתה טובה -בתחילה, האתגר היה לבנות קבוצה שתשרת אותנו לאורך מספר שנים ולא רק בשנה הנוכחית. בנינו את מכבי והמערכת מחדש".

"אמנם המסורת והשם מלווים אותנו לאורך השנים, אבל היינו חייבים לשנות את מכבי ולהתאים את הארגון לתקופה", סיפר בלאט, "אחת הבעיות עימה התמודדנו היתה לאבד שחקן חשוב כמו כספי שהיה נכס לקבוצה. אבל כעת, הפוטנציאל שלו נגלה לכל העולם. אני מציע לקבוצות להחתים את השחקנים על חוזים ארוכי טווח".

דיוויד בלאטצילום: וקנין עופר

למובטלים בקהל שהגיעו לכנס TheMarker למצוא עבודה, אמר בלאט כי שנה שעברה כשהיה מובטל, הוא לא התייאש. הוא סיפר כי נסע לטקסס לאחת מהקבוצות הגדולות בארה"ב, שם בפגישותיו עם ההנהלה שהובילה את הקבוצה לניצחון, הבהירו כי האישיות היא אחד המרכיבים הכי חשובים לשחקנים המאיישים אותה".

"בתחילת הקיץ החלטנו לאמץ זאת במכבי כדי לבנות את הסגל החדש שלה", מגלה בלאט, "הבאנו אנשים טובים בעלי איכויות משחק שיכלו להתמודד עם כלל האתגרים בהם מכבי עומדת. זיהינו שעקביות היא אחד מהמרכיבים החשובים לנו. לא לנטוש את הדרך בכל פעם שמשהו לא עובד, אלא גם במקומות בהם אנחנו לא מאמינים שנצליח ומעודדים את עצמנו שהפעם אסור לוותר. המשמעות של ההחלטה הייתה לקבל החלטות ולהמשיך עימן לאורך זמן. עדיין לא ברור לי אם הכימיה מביאה להצלחה או להפך אבל הייתי רוצה להאמין שזאת הכימיה בין השחקנים בקבוצה - ושאם האנשים שלך ירצו לעבוד יחד אז ההצלחה כבר תבוא בהמשך".

בלאט הדגיש גם את נושא התקשורת בעולם הטכנולוגי ואת הבעיה שאבד מרכיב משמעותי של קשר בין -אישי הנעשה בפגישה פנים מול פנים: "אנו במכבי דוגלים בשיחות אישיות פרונטאליות עם השחקנים, באמצעותן אנו נותנים לכל אחד ואחד את ההרגשה כי הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה אליה הגיעה הקבוצה. בכל תחום צריכים לדעת להתגבר על כישלונות ומחסומים שהרבה פעמים לא מאמינים שאפשר לעמוד בהם. צריך לדעת איך להמשיך ולתת את הנשמה והעיקר - בלי תירוצים ולא לוותר לעולם. גם כשאתה מאבד את השחקן הכי חשוב בקבוצה שלך, כמו שקרה לנו השנה עם דורון פרקינס. הקבוצה הצליחה להגיע לגמר האירופאי בכל זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker